Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sıcak Külleri Kaldı

Sıcak Külleri Kaldı

Sıcak Külleri Kaldı

10/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Oya Baydar
Yayınevi :

Can Yayınları - Türk Yazarları Dizisi

Standart Teslimat
27 - 03 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750725722


Sıcak Külleri Kaldı, 'siyasal roman' tartışmalarının orta yerine düşen ve noktayı koyan bir roman. Polisiye roman sürükleyiciliğinde, belgesel ilginçliğinde, şiir tadında, gerçek bir roman. Dünyanın ve Türkiye'nin son kırk yılının fonunda; İstanbul'dan Moskova'ya, Paris'ten Ankara'ya, Anadolu'dan dünyaya açılan bir coğrafyada; elçilik rezidanslarından işkence odalarına, morglardan eski bahçelere, üzüm bağlarına, üniversitelerden fabrikalara, gecekondulardan konaklara, yalılara uzanan bir ortamda; devletin üst kademelerinden, siyasetçilerden, diplomatlardan, sermaye kesiminden, gizli servislerden, işçilerden, sendikacılardan, örgüt liderlerinden, gazetecilerden, militan gençlerden kahramanlarıyla Oya Baydar, bu çok boyutlu romanında tutkuyu, aşkı, gücü ve güçsüzlüğü, devleti ve iktidarı tartışıyor. Yakın tarihimizin en sıcak yıllarının ekseninde, gerçek olayları, yaşanmış acıları, kayıpları, daha belleklerde tazeyken, izleri silinmemişken, derine inerek, ustalıklı anlatımıyla kurgusuna katıyor, paylaşıyor. Sıcak Külleri Kaldı, kırk yılın yangınlarının, sevgilerde, dostluklarda, aşklarda, tutkularda, inançlarda, devrimlerde tutuşturduğu ateşlerin arta kalan sıcak küllerinin romanı. 'Siyasal', ama 'Roman'.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 438

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 392

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2000

Dil : Türkçe

Yorumlar 4

TÜM YORUMLARI GÖSTER
çok çok güzel

yazarın kitabını ilk defa okudum.ama bir an bile elimden bırakmadan soluksuz okudum.erguvan kapısını da ardından okudum. ikiside harika.kalemine sağlık

08.08.2019

Okunmalı

Kesinlikle ilk etapta tereddüt ile elime aldığım ancak sonrasında sürükleyici ve etkileyici dili ile tanıştım bitmesin diyebileceğim bir kitap

26.09.2015

Başucu kitabı

Erguvan Kapısı'ndan önce okunacak kitaptır. 8 yıl önce Oya Baydar'ın eşsiz diliyle karşılamamı sağlamıştır. Sevdiğim arkadaşlarıma da hediye etmişliğim vardır, okuyun ve okutun.

21.04.2014

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.