Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sıfır Atık
Sıfır Atık

Sıfır Atık

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
17 Mayıs - 20 Mayıs
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786050318487

Sıfır Atık Kitap Açıklaması

Dünya üzerinde 18. yüzyılda sanayileşme ile başlayan ve günümüze kadar devam eden süreç-te, ekonomik gelişmeyle birlikte doğal kaynakla-rın kayıtsızca kullanılarak üretim ve tüketim düzeyinin artırıldığı ve yaşam standartlarının yükseltildiği bir gelişme modeli esas alınmıştır, özellikle 20. yüzyılın ikinci yarısından sonra hızla artan nüfusla birlikte gıda maddeleri ve enerji kaynaklarının kullanımı ve buna bağlı olarak tüketimde de büyük bir artış görülmüştür. Bu durum başta doğal kaynakların tükenmesi, oluşan atıkların kontrol edilememesi ve iklim değişikliği olmak üzere birçok olumsuz çevre sorununun yaşanmasına neden olmuştur.

Dünyadaki birçok ülkenin başlıca sorunu olan atık yönetimi, ülkemizde de özenle yürütülen çalışmaların başında yer almaktadır. Ülkemizde atık yönetimi alanındaki çalışmalar toplumsal duyarlığın artması ile birlikte son 15 yılda çok ciddi bir gelişme göstermiştir.

Bu çerçevede; başta anayasa ve çevre kanunu olmak üzere ilgili yönetmelikler ve uluslararası sözleşmeler çerçevesinde çevrenin korunması, kirliliğin önlenmesi, çevreye uyumlu üretim ve tüketim faaliyetlerinin sürdürülmesi için gayret gösterilmektedir.

Ülkemiz de, Sıfır Atık Yönetimi ile israfın ön-lenmesi, oluşan atığın azaltılması, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık yönetim felsefesi hedef olarak tanımlanmıştır.

Çevrenin bize atalarımızdan kalan miras değil, bir emanet olduğunun bilincinde ve onu gelecek nesillere en güzel şekilde bırakma gayretinde olmalıyız. Bu alanda her ferdin çevreci olma ve üzerine düşeni yapma mecburiyeti vardır.

Bu düşünceden hareketle bilinçli çevre konusun-da hedefe ulaşmada bir nebze de olsa katkı ola-cağı ümidiyle bu alanda eksikliği duyulan “SI-FIR ATIK” kitabını sizlere sunmaktayız. Bu derleme kitabın böyle bir ihtiyacı karşılamada önemli bir rehber olacağı kanaatini taşımakta-yız.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 14 x 20

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.