Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şiir Şerhleri

Şiir Şerhleri

Şiir Şerhleri

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Eflatun Kitap

Standart Teslimat
27 - 03 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786050615616

Osmanlının İbn Arabî’si olarak tanınmış Şeyh Abdullah Salahaddîn-i Uşşâkî, Osmanlıda Ekberî geleneğe mensub önemli zâtlardan biridir. Salâhî birçok mensur ve manzum eser kaleme almış velûd sûfîlerdendir. Bunun yanı sıra Halvetî-Uşşâkî tarîkatinde “pîr-i sâlis” kabul edilmesine rağmen: “Yolların hepsi Hakk’a çıkar.” fehvasınca kendisinden önce gelen meşreb ve tarîkati çeşitli; Hz. Ali’den Mevlânâ’ya, Eşrefoğlu Rûmî’den Niyâzî-i Mısrî’ye kadar pek çok kadîm şâirin şiirine şerhler yazmıştır.

Klâsik edebiyatımızda yer tutan bu öncü metin ve şiir şerhlerinden sonra Salâhî’nin kendisi de geçmiş ile gelecek arasında bir berzah vazifesini îfâ eden şârih olarak anıldı. Bu kitapta Salâhî’nin şu zâtların şiirlerine yazmış olduğu şerhlerini okuyacaksınız:

Hz. Ali b. Ebî Tâlib, Eşrefoğlu Rûmî, Âşık Ömer, İsmail Hakkı Bursevî, Muhammed Nasûhî, Niyâzî-i Mısrî, Cemâleddîn-i Uşşâkî, Hoca Nasreddîn Zarîfe, Ömer b. Ali İbni’l-Fârız, Ebû Sa‘îd Fazlullah b. Ebi’l-Hayr, Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî, Emîr Hüsrev Dihlevî, Şevket-i Buhârî, Enverî, Hâkānî

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 512

Ebat : 15 x 23

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.