Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şiirin İlk Atlası

Şiirin İlk Atlası

Şiirin İlk Atlası

Yayınevi :

Kırmızı Yayınları - Şiir Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789759169312


1941 yılında Bergama'da doğan Metin Altıok; çılgın bir çağda yaşadığını, "Bir Acıya Kiracı" olduğunu biliyordu. Artık pek az insanın hatırladığı bir iklimin şiirlerini yazdı. Hüzzam bir sesle Türk şiirindeki yerini aldı. Binlerce kez düşündüğü, şiirlerini yazdığı ölümle, dumanlar ve alevler arasında tanıştı. Çağının bu kadar ileri gidebileceğini belki de hiç düşünmemişti.

2 Temmuz 1993'te Madımak Oteli'nde çıkartılan yangında yaşamını yitiren 36 kişiden biri olmadan birkaç gün önce yazdığı son yazısı "Kendini Ödemek"te yaşamın verimliliğinden yararlanan her insanın üretime katılmasının ve kendini ödemeye zorunlu olduğunun yine altını çizdi: "Şunu hemen belirteyim ki birey açısından, insanın kendine yabancılaşmasının en etkin panzehiri, elden geldiğince üretken olmanın yanı sıra "okumak"tır. Aslına bakarsanız okumak da bir çeşit duygu ve düşünce üretimidir."

Metin Altıok'un kültür alanındaki eleştirilerini içeren Şiirin İlk Atlası kitabının bu baskısı; ilk baskısından farklı olarak gazete ve dergilerde kalan yazılarını da içermektedir.Sayfa Sayısı: 106

Baskı Yılı: 106


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Yayınları

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.