Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sistem Analizi ve Tasarım

Sistem Analizi ve Tasarım

Sistem Analizi ve Tasarım

Sistem Analizinde Kullanılan Sayısal Yöntemler

Yazar: Ersoy Öz
Yayınevi :

Türkmen Kitabevi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054259120


Sistem analizi ve tasarımı kavramları günlük hayatta kurumsal ve kişisel pek çok alanda kullanılmaktadır. Sistem analizi ve tasarımı, karar alma aşamasında doğru ya da optimal sonuçları çeşitli yöntemlerle ortaya koyar. Bu yöntemler kişisel deneyimler ya da sayısal verilerin kullanıldığı analizler aracılığıyla karar vericilere bilgi sunarlar.

Bu kitapta geniş bir kavram olan "sistem"e bilgi sistemleri çerçevesinden yaklaşılmış ve karar vermede subjektif yargıları en aza indiren sayısal yöntemlerden bir kısmı ele alınmıştır.

Kitabın ilk üç bölümünde sistem analizi ve tasarımı kavramının bilgi sistemleri bakış acısı ile genel yapısı ortaya konulmuştur. Dördüncü bölümde ise bilgi sistemlerinde kullanılan araçlar incelenmiştir. Veritabanı yönetim sistemleri, büyük hacimli verilerin saklanması ve ulaşılmasını sağlayan bir bilgi sistemidir ve beşinci bölümde ele alınmıştır. Kitabın son üç bölümü ise karar vermede kullanılan temel sayısal yöntemlere (şebeke analizi, ulaştırma modelleri ve doğrusal programlama) ayrılmıştır.

Bu kitabın eğitimcilere, öğrencilere bu alanda çalışan kişilere ve konuya ilgi duyanlara yararlı olmasını dileriz.Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Türkmen Kitabevi

Sayfa Sayısı : 256

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız