Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sivil Toplum Dergisi 3

Sivil Toplum Dergisi 3

Sivil Toplum Dergisi 3

Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Edam

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2789786017799


Sivil Toplum Dergisi, yayın hayatına 2003 yılı Ocak ayında başlamış olan akademik bir dergidir. Dergimizin amacı Türkiye ve dünyadaki sivil toplumla ilişkili birikimi muhataplarına doğrudan ve derli toplu bir şekilde sunmaktır.

Sivil Toplum Dergisi, Türkiye'nin, sivil toplum alanına ve STK'lara yönelik yayımlanan ilk ve tek dergisidir. Üç ayda bir yayımlanan Sivil Toplum Dergisi'nin her sayısında, sivil toplum alanındaki önemli tartışmalara vurgu yapan bir dosya konusu çerçevesinde akademik makaleler, değerlendirme ve tanıtımlar yer almaktadır.

Dergimize gerek sorunları tartışmaya açarak ve gerekse iyi örneklikleri tanıtıp bunların yaygınlaşmasına katkıda bulunarak sivil inisiyatif alanını güçlendirmek arzusuyla yön vermekteyiz. Dergimiz, yayın kadrosu sadece farklılıkları kabul edebilme temelinde bir araya gelmiş olduğundan, her türlü farklılığa açıktır. İlke olarak sivil toplum hakkındaki her türlü bilimsel ve entelektüel düşüncenin sivil inisiyatif bilincinin gelişimine katkısı olacağını varsayıyoruz.

Yayın kalitesini her zaman önde tutan dergimiz, akademik başarısının bir kanıtı olarak, uluslararası alanda önemli akademik veritabanlarından Sociological Abstracts, Sociological Information ve CSA World Wide Political Science Abstract 'a kabul edilmiştir.

Bu sayıda:
1.Teknolojik Determinizm ve Bir Muhalefet İmkanı Olarak Internet
2.Küresel Sivil Toplum Ağlarına Doğru : Küresel Düzlemde ve Avrupa Birliğinde Çevreci Gruplar
3.Türkiye ve Orta Doğu' da Sivil Toplum Tartışmaları : Sivil, "Mivil" ya da "Tivil" Toplum
4.God-Father Devlet Anlayışı ve Küresel Sivil Toplum
5.Savaş Karşıtı Şarkılar ve Sivil Toplum
6.Küresel Köyde "Öteki" İle Bir Arada Yaşama
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2003


Dili: Türkçe
Yayınevi: Edam

İlk Baskı Yılı : 2003

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız