Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Son Kamelya

Son Kamelya

Son Kamelya

8/10 - 85 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Sarah Jio
Çevirmen: Ayhan Ece Şirin
Yayınevi :

Arkadya Yayınları

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789759997441


Önce küçük bir tohum düşer kalbin odasına, sonra aşkla yeşerir. Kulak verin, umudun sesini duyabiliyor musunuz?

1940'lı yılların Amerikası'nda bir fırıncının kızı olan Flora Lewis, un kokulu hayatının bir gün çok farklı yöne sürükleneceğini bilmiyordur. Genç kız bir yandan yaşlı anne babasına yardım ederken, öte yandan botanik bahçesinde bitkilerin ve çiçeklerin gizemli dünyasıyla uğraşmaktadır. Ta ki kendini uluslararası çiçek hırsızlığı zincirinin tam ortasında bulana kadar… Yapacağı iş çok basittir; İngiltere kırsalındaki Livingston Köşkü'ne gidip Middlebury Pembesi olarak bilinen ender bir kamelya türünü bulup haber vermek. Köşke dört öksüz çocuğa dadı olarak sızan Flora, içinde imkânsız bir aşkın tohumlarını büyütürken, ne tür bir belaya bulaştığını acı bir şekilde öğrenecektir.

Tam elli sene sonra bahçe tasarımıyla uğraşan Addison Sinclair, eşiyle birlikte Livingston Köşkü'ne gelir. Geçmişindeki hayaletten kurtulmaya çalışan Addison, aslında burada çok daha sancılı bir gizemin içine düşer. Bunu çözmeye çalıştıkça dillere destan kamelya bahçesinin kanla sulandığı gerçeğine de adım adım yaklaşacaktır…

Mart Menekşeleri ve hâlâ çoksatanlar listesinde yer alan Böğürtlen Kışı yazarı Sarah Jio'dan muhteşem bir kitap daha. Son Kamelya, kalbimizdeki geçmişin zehrini umut kırıntısına tutunan küçük bir tohumla yok edebileceğimizi gösteren bir başyapıt.

"Günümüze kadar taşınan geçmişin gizemi ile olayları yatıştıran affetmenin gücü tek kelimeyle muazzam."
-Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Arkadya YayınlarıEditör : Yasemin Büte

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 352

Dil : Türkçe

Yorumlar 60

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Aklımda Soru işaretleri yalnız mükemmel 😍

Flora ve Desmond'a ne oldu. Resmen askıda kalmış Sarah Jionun devam etmesini isterdim , fakat bana ayirdiği sayfalardan kendim birşeyler yazabilirim.Sonu böyle olmamaliydi kesinlikle!

13.11.2016

İşte aradığım!

Uzun zamandır böyle  güzel bir kitap okumamıştım.

30.07.2015

aynı ses

yazarın okuduğum 4.kitabı; İlk böğürtlen kışı ile başladım harikaydı sonra diğer kitaplarını da aldım tek tek ama artık bunaltıyor bir yerden sonra yazış biçimi olayları ele alması hep aynı. ama sürükleyici

11.06.2015