Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Son Yok - Sana Söyleyeceğim Çok Şey Var
Son Yok - Sana Söyleyeceğim Çok Şey Var

Son Yok - Sana Söyleyeceğim Çok Şey Var

9/10 - 17 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
19 Nisan - 24 Nisan
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786257344005

Son Yok - Sana Söyleyeceğim Çok Şey Var Kitap Açıklaması

BİR ÖLÜMÜN ARDINDAN ÇIKILAN UZUN BİR YOLCULUĞUN DÜNYA ÇAPINDA BİR PROJEYE DÖNÜŞMESİNİN BENZERSİZ HİKAYESİ

Dünya, Türk gazetecinin kitaplarında buluşmaya hazırlanıyor…

Ağabeyinin ani ölümünün ardından yollara düşen haberci Ayşegül Ekinci, dünyayı kitaplarında buluşturdu!

“Türkiye’yi yurtdışında temsil eden bir dış haberci olarak yıllarca haber peşinde koştum. Çok hareketli bir yaşamım oldu. Savaş muhabiri olarak sayısız bölgeden bildirdim. Ama ağabeyimin ani gidişi hayatımdaki tüm dinamikleri değiştirdi.”

Gazeteci Ayşegül Ekinci, doktor olan ağabeyinin zamansız ölümüyle çıktığı hayatı, varoluşu ve ölümü sorgulama yolculuğunda, sorularına yanıt bulmak için üç yıl bir keşiş gibi ülke ülke dolaştı.

Üç yıldır dünyanın birçok bölgesinde doğum ve ölüm ekseninde araştırmalar yaparak bu yas sürecini dünyanın birçok yüzünün bir araya geldiği, “Sana Söyleyeceğim Çok Şey Var” başlıklı bir projeye dönüştüren gazetecinin ilk kitabı Son Yok, Okuyan Us Yayınevi tarafından okura sunuldu.

ÜÇ YIL BOYUNCA BİR BAVULLA ÜLKE ÜLKE DOLAŞTI MODERN BİR KEŞİŞ GİBİ YOLLARA DÜŞTÜ

Ayşegül Ekinci, bir haberci ve bir savaş muhabiri olarak küçük bir bavulla hep yollarda, hep haber peşindeydi. Bir şubat günü, doktor olan ağabeyinin iki hastasını ameliyat ettikten sonra ameliyathanede geçirdiği anevrizma sonucu hayatını kaybetmesi onun için hâlâ devam eden, bambaşka bir yolculuğun başlangıcı oldu. Bu ani gidiş, komadaki ağabeyinin hayata tutunması için onunla düşünce yoluyla iletişim kuran haberciyi derinden sarstı. Hem genç yaşta vefat eden ağabeyinin hayatını onurlandırmak hem de yaşamın önemine dikkat çekmek isteyen Ekinci, çıktığı bu uzun yolda deneyimlediklerini habercilikle buluşturarak insanlara ilham kaynağı olacak bir belgesele dönüştürmeye karar verdi.

“Hayatı erteleyerek yaşıyoruz, hep yarın var diye söyleyeceklerimizi söylemiyoruz. Bizde de böyle oldu. İki kardeş çok meşguldük. Birbirimize söyleyeceklerimizi, nasılsa yarın var diye erteliyorduk. Pek çoğumuz böyle yaşıyoruz zaten. Ağabeyimin komaya girmesiyle dünya başıma yıkılmıştı. Ona söyleyeceğim bir sürü şey vardı ve ben de her şeyi düşünce gücüyle anlatmaya başladım. Beni duyduğunu hissediyordum. Amacım, yaşadığım bu deneyimi insanların hayatında farkındalık yaratacak bir araca dönüştürmek. Ağabeyimin de bunu istediğini biliyorum.”

KİTAP DİZİSİNİN DÜNYA YÜZÜ, ÜNLÜLERİN MENTORU DR. JOHN DEMARTINI

Ağabeyinin komada kaldığı hastane günleri sırasında yaşadıklarını satırlara döken Ayşegül Ekinci, bu kitap dizisinde dünyaca ünlü isimleri de bir araya getirdi. Michael Douglas, Sylvester Stallone, Barack Obama, Julia Roberts, Tiger Woods gibi dünyaca ünlü isimlerin mentoru olan ünlü davranışbilimci Dr. John Demartini de Ekinci’nin projesinde yer alan isimlerden biri oldu. Heykeltıraş Lorenzo Quinn ve ünlü mistik ve vizyoner Sadhguru başta olmak üzere birçok isim bu dizide buluştu.

DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLER ÖVGÜ YAĞDIRDI

“Başarılı gazeteci Ayşegül Ekinci, acısını milyonlara ilham verecek müthiş bir diziye dönüştürdü. Üç yıldır tıpkı bir keşiş gibi yollarda. Onun bu misyonundan ilham almamak mümkün değil. ‘Sana Söyleyeceğim Çok Şey Var’ tanık olduğum en etkili insan bilincini uyandırma projesi. Secret gibi dünyayı etkileme potansiyeline sahip.”

Dr. John Demartini

 

“Hem yazarlıkta hem şifacılıkta gerçek bir usta olan Ayşegül’ün kitap dizisi geleceğe yön veren türden. Bu diziyi başucunuzdan ayıramayacaksınız.”

Vianna Stibal, Ruhsal dinginlik felsefesi Theta Healing’in kurucusu, yazar ve şifacı

 

“Ayşegül, bana ağabeyinin ölümüyle insanlara ışık olmak istediğini söyleyince çok etkilendim. Herkesin yapabileceği bir şey değil. Müthiş bir iş başardı.”

Sadhguru, Hintli mistik 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 464

Ebat : 13,5 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2021

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 16
TÜM YORUMLARI GÖSTER
İnanılmaz

Bu kitap bir kişisel gelişim kitabından daha fazlası. Resmen hayat denen bu yolculukta insanın kendine varış, kendini arayış yolunda rehberlik eden mucizevi bir kitap. Bu kitabı okuduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Ayşegül Ekinci'ye teşekkürlerimi sunuyorum.

04.04.2021

Çok etkileyici

Hayatta hep gündelik korkularımızla, saçma sapan telaşlarımızla karşılaşıyoruz. Onlarla mücadele ederken bazı gerçekleri, ölümü unutuyoruz. Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşıyoruz. Ben bu kitaba çok borçluyum. Okudukça beni daha farklı, hayata daha derin-farklı gözlerle bakan bir insana dönüştürdü. Ayrıca yazarın yazı dili, anlatım tarzı çok akıcı ve sürükleyici. Okumayan çok şey kaybeder :)).

04.04.2021

Başucu kitabım

Her birimizin dünyaya geliş amacı-misyonu farklıdır. Ayşegül hanım da çok yönlü bir gazeteci aynı zamanda çok başarılı bir yazar. Bence Ayşegül Ekinci'nin misyonu da bilge bir şekilde insanların hayatına dokunmak ve onlara yol göstermek olduğunu düşünüyorum. İkinci kitabı sabırsızlıkla bekliyorum. Daha Ayşegül hanımdan öğreneceğim çok şey var.

04.04.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.