Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sosyal Siyaset Açısından Kadın ve Aile Politikaları
Sosyal Siyaset Açısından Kadın ve Aile Politikaları

Sosyal Siyaset Açısından Kadın ve Aile Politikaları

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ali Seyyar
Yayınevi : Birey Yayıncılık
Standart Teslimat
08 - 12 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789758257362

Sosyal Siyaset Açısından Kadın ve Aile Politikaları Kitap Açıklaması

Günümüz toplumları, özellikle sosyo-kültürel yönden önemli bir değişim süreci yaşamaktadır. Bu süreç içinde, bilhassa aile yapısının da olumsuz yönde değiştiğini müşahade etmekteyiz.

Küçülen (çekirdek) ailelerin yanında çocuksuz ailelerin artması, aile dışı, birlikteliklerin revaç görmesi ve bu birlikteliklerden çocukların dünyaya gelmesi, ailelerin ve aile dışı birlikteliklerin uzun sürmemesi ve artan boşanmaların ve ayrılmaların neticesinde parçalanmış ve dolayısıyla tek başına yaşayan kadın ve annelerin sayıca çokluğu, hiç evlenmeyen ve tek başına yaşayan singleların artması sayabileceğimiz örneklerden sadece birkaçıdır.

Bugünün sosyal sorunlarının kaynağında sosyal ilişkilerin çözülmesine neden olan bu faktörler yatmaktadır. Uzun vadeli olarak bu sosyal sorunlar, ülkelerin demografik yapılarını da olumsuz yönde etkileyeceğniden sosyal siyaset alanında aileye yönelik tedbirlerin alınması da kaçınılmaz olmaktadır.

1960`lı yıllarda ihmal edilen aile, bugün, toplumsal ve ailedeki çözülme nedeniyle, sosyal politikanın ilgi alanına yeniden girmiştir. Özellikle, çocukların aile ortamında yetiştirilmesi için aileyi güçlendirme çerçevesinde, çalışan kadınların aileye dönüşünü kolaşlaştıran veya en azından iş ile aile hayatının uyumunu temin eden sosyal politikalar önem kazanmaktadır.

Elinizdeki kitap bu konuları akademik bir titizlikle ele almayı amaçlıyor...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 3. Hamur

Sayfa Sayısı : 237

Ebat : 13,5 x 19,5

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.