Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Stalinize Karşı Bolşevizm
Stalinize Karşı Bolşevizm

Stalinize Karşı Bolşevizm

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Lev Troçki
Yayınevi : Yazın Yayınları - Politika Dizisi
Standart Teslimat
10 Mayıs - 15 Mayıs
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789757178569

Stalinize Karşı Bolşevizm Kitap Açıklaması


Bu derleme Lev Troçki'nin en önemli metinlerinden/ devrimci marksizmin başlıca konularının bir sentezini oluşturan "klasik" yazılarından bazılarını bir araya getirmekte. Burada bulunan metinler işçi hareketi tarihinin belirleyici olaylarını kapsamaktadır: Komünist Manifesto ile bilimsel sosyalizmin doğuşu, 1917 Rus Devrimi ve SSCB'nin bürokratik yozlaşması.
Michael Löwy
Stalinizm ve Bolşevizm risalesini oldukça farklı bir bağlamda yeniden okurken göze çarpan, polemikteki devamlılıktır. Yarım yüzyıl sonra Mİhail Guefter'in tekrar sorduğu hayati soru, "Ekim ve Gulag arasında sürekli bir ilerleme mi olduğu, yoksa tam tersine bunun iki ayrı politik ve ahlâki dünya meselesi mi olduğu" sorusuna Stalinist karşıdevrim çalışmaları net bir cevap verir: 1930'lardaki dönüm noktasının öncesinde, düzeltilebilecek hatalardan, aynı bakış açısına konuşlanmış alternatif yönelimlerden hâlâ söz edebiliriz.
Daniel BensaidSayfa Sayısı: 221

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yazın Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.