Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Stratejik İletişim - Bilgi Odaklı İletişim Savunma Konsepti
Stratejik İletişim - Bilgi Odaklı İletişim Savunma Konsepti

Stratejik İletişim - Bilgi Odaklı İletişim Savunma Konsepti

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Us Yayıncılık
Standart Teslimat
22 Ocak - 27 Ocak
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786254443695

Stratejik İletişim - Bilgi Odaklı İletişim Savunma Konsepti Kitap Açıklaması

Bilgi odaklı İletişim savunma konseptinin mantığı geleneksel silahları, tankı, topu, tüfeği aradan çıkarıp bunların yerine iletişim araçlarını (medya, sosyal medya, internet, sinema, sanat vs.) koyarak askeri amaçları gerçekleştirmek üzerinedir. Soyut güç olan iletişimi silah olarak kullanıp ateşli silahlarla elde edilen sonucun aynısını elde etmek mümkündür.
Basitçe söylemek gerekirse, iletişim saldırılarında bir düşman ülke iradesini hedeflemek için bilgi operasyonları kullanılır. “Örneğin, lider ve meşruiyetini sorgulayarak, bilgi faaliyetleriyle liderleri destekçilerinden ayırarak, siyasi ve askeri güç tabanı zayıflatılır, böylece düşman ülkenin operasyon yapma kabiliyeti ve istekleri sekteye uğratılır.” Düşmanın savaşma azmi, direnci, istikrarı bu yöntemle kırılır. Hedeflenen ülke böylece dış müdahaleye açık hale getirilir.
Yakın gelecekte iletişim savunma konseptini hayata geçirememiş ülkelerdeki iktidarlar dış müdahaleler sonucu iletişim operasyonlarıyla belirlenebilecek, halkın iradesi ve bağımsız düşünme yetenekleri dışarıdan müdahaleyle manipüle edilebilecektir. Demokrasimizi ve halkımızı korumak milletimizin bağımsız iradesinin doğrudan devletimiz üzerinde devamını sağlamak İçin bilgi odaklı iletişim savunma konseptine göre hareket etmeye ihtiyacımız bulunmaktadır.
Bu kitapta İngiltere ve Rusya özelinde bilgi odaklı İletişimin nasıl silah olarak kullanabildiğine yönelik yapılanmalar incelenmiş, Türkiye’nin bu yeni durum karşısında nasıl bir yol ve yöntem izlemesi gerektiğine dair görüşler ileri sürülmüştür. Şüphe yok ki Türkiye’de iletişimin yeniden yapılandırılmasının şart olduğu, ortaya çıkan bu yeni durum ve tehditler karşısında eski iletişim modellerine göre inşaa edilen kurumsal yapıların bir işe yaramayacağı, Türkiye’nin kendini savunma hakkını kullanması gerektiği ileri sürülmüştür.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 138

Ebat : 13,5 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.