Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Stratejik Planlama

Stratejik Planlama

Stratejik Planlama

Yazar: Ufuk Peker
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786052875100

Stratejİ kelimesini özellikle iş dünyası çok severek kullandı. Bir yönetim aracı olarak "stratejik planı" ise kullanmaktan genel olarak çekindi. Yapmak zorunda kaldığı durumlarda ise zorunluluğu yerine getirdi sonra rafa kaldırdı.

"bİr stratejİk plan nasil hazirlanir?" Sorusuna cevap ariyorsaniz bu kİtabi okumalisiniz!

Bu kitap, uygulanabilir bir plan için:

Stratejik seçilimler neye göre ve nasıl yapılmalı? Hangi aşamada hangi analizler kullanılmalı? Kamu, özel yada sivil toplum kuruluşları gibi değişen yapılarda yöntemler nasıl değişir? Kurumun kültürüne göre hangi yaklaşımlar tercih edilmeli? Uygulamada neden en başarılı planlar bile rafa kalkabilir?
Değişen yapılarda uygulanabilirliği sağlamak için hangi tedbirler alınmalı?
Sorularına cevap vermektedir.

Yöneticiler, danışmanlar ve ilgili akademisyenler için başvuru kaynağı niteliğinde, teorik bilgilerin pratikte ne kadar kolay uygulanabileceğini gösteren ve öğreten, başucu niteliğinde cesaret verici bir kitap.

"Teknoloji, insanın etkin ve verimli işletmeler adına geliştirdiği birçok yönetim modellerini anlamsız kıldı. Yalnız getirdiği üst bakış ve uygulama adımları olarak ‘Stratejik Planlama' geçmişte olduğu gibi gelecekte de önemini koruyacaktır.

Gelecekte yapay zeka ile yönetilen şirketlerin, yapay zeka ile yönetilmeyen şirketlere bir alt tür gözü ile bakacağını biliyoruz. Strateji, planlamanın işletmelerde bir kültür haline getirilmesi ve gelecekte algoritmalara devredeceğimiz işler için önemli bir başlangıç noktasıdır. Bu eser, stratejik planlamanın anlaşılması ve kolayca uygulanabilir hale gelmesi adına önemli bir kaynak niteliğindedir.

Teorilerin pratiğe uygulanmasının kolaylığının-adım adım- sade bir dil ile anlatılması, her düzeyde yöneticinin konuyu kavraması adına önemli bir katkıdır."

Tansu Yeğen
UiPath, Avrupa Başkan Yardımcısı

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.