Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sufi ile Terapist
Sufi ile Terapist

Sufi ile Terapist

8/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Etkileşim
Standart Teslimat
19 Ocak - 22 Ocak
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786051314006

Sufi ile Terapist Kitap Açıklaması


Çok köklü ve zengin tasavvuf geleneğimizin temel kavram ve yaklaşımlarının günümüz psikoloji birikimi çerçevesinde ele alınıp güncellenmesinin kolay başarılabilecek bir iş olmadığını biliyorum. Sûfî ile Terapist bu yönde atılmış önemli ve öncü bir çalışmadır. Dilinin sade ve anlaşılır olması, en karmaşık konuları kolay okunur hale getiriyor. Allah'tan kopuk bir yaşam tarzı, hiçbir dünyevi imkân ve çarenin iyileştiremeyeceği bir tatminsizliğin, varoluşsal boşluğun ortaya çıkmasına neden oluyor. Bence bu kitabın vermek istediği asıl ve önemli mesaj budur.
Prof. Dr. Hayati Hökelekli

Doktorları ruhani ve bedenî hekim diye ikiye ayıran Mevlana'ya göre ruhani hekimler tasavvuf ehli olup insanı inanç ve itikat yönünden tedavi eden, rahatlatan kimselerdi. Bedenî hekimler ise insanı gıdalarla, meyvelerle doyuran, kuvvetlendiren, tedaviyle yaşatan insanlardı. Elbette günümüzün ruh sağlığı ve tıp anlayışı bu yaklaşımdan oldukça farklıdır ama İslam dünyasında kitleler nezdinde hâlâ Mevlana'nın anlayışı hâkimdir. Halkın anlayışıyla ruh sağlığı profesyonellerinin yaklaşımı arasındaki farkın giderilmesi, bir ortayol bulunması için çok ama çok daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır. Bayzan'ın gayretlerini de bu çerçevede değerlendirmek isterim.
Prof. Dr. Erol Göka

Sûfi ile Terapist çok kapsamlı ve güzel bir çaba. Bu alanda öncü bir çalışma olmuş. Tebrik ediyorum.
Prof. Dr. Kemal Sayar


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 284

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 234

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Etkileşim

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 2
Başarılı

Sufiler ile terapistlerin ortak yönlerini gözler önüne sermiş yazar. Ben severek okudum. Çok başarılı bir araştırma kitabı olmuş. Aydınlatıcı, öğretici, dinle karışık bilimsel bir çalışma olmuş. Aslında din ve bilim pek yanyana duramaz ama yazar aslında ikisinin de aynı şey olduğunu kanıtlamış. Tebrikler.

21.11.2014

TASAVVUF BAKIŞI

YAZAR ALİ RIZA BAYZAN ELE ALDIĞI KONULARDA OKUYUCUYU DERİNDEN ETKİLEMENİN YOLUNU BİLİYOR. SUFİ İLE TERAPİST BİR ANLAMDA MADDİ BAKIŞ AÇISININ MANEVİ      (TASAVVUF)BAKIŞ AÇISINDAN EKSİKLERİNİ DİLE GETİRİYOR.BAŞKA BİR UFUKLARDA DOLAŞTIRIYOR SİZİ,İNSANIN  TERAPİSTİNİN SUFİ OLMASININ MANEVİ DÜNYASINA KATKILARININ YOLUNU AÇIYOR.
BU BAKIMDAN SÜREKLİLİĞİ OLAN BİR SERİ YAYIN OLACAK GİBİ GÖZÜKÜYOR.

21.10.2013

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.