Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Suikast Meleği

Suikast Meleği

Suikast Meleği

Yazar: Graeme Fife
Çevirmen: Gökhan Doğru
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054751389


"100.000 insanın canını kurtarmak için tek bir kişiyi öldürdüm."

Fransız Devrimi'nin kadın kahramanlarından Charlotte Corday'ın yaşamını ve aristokrat gazeteci Jean-Paul Marat'ı öldürüşünü anlatan çarpıcı bir tarihi roman.

Charlotte, "Eylül Katliamları"nın kışkırtıcısı olarak gördüğü Marat'ı öldürüp ülkesini içinde bulunduğu iç savaştan kurtarabileceğini düşünür. Devrim mahkemesinde yargılanırken suikastı tek başına yaptığını söyler ve "100.000 insanın canını kurtarmak için tek bir kişiyi öldürdüm," der.

Fransız Devrimi'nin hemen öncesini ve sonrasını, iyi yürekli ve akıllı genç bir kızın gözünden anlatan kitap, devrim sürecinin nasıl kontrolden çıktığını ve fedakârlıklarla verilen mücadeleleri gözler önüne sermektedir.

Graeme Fife gerçek belgelerle edebiyatı harmanlayarak birçok devrimciye ilham vermiş Charlotte Corday'ı yirmi birinci yüzyılda yeniden canlandırmıştır.

Charlotte'un hapishanede yazdığı son mektup da romana dâhil edilmiştir.Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Arunas Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 400

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız