Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sultanın Ordusu

Sultanın Ordusu

Sultanın Ordusu

Yayınevi :

Yeditepe Yayınevi - Araştırma - İnceleme Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789756480656


Sultanın ordusu, tarihin kaydettiğin en büyük savaş kuvvetlerinden birisiydi. Büyüklüğü, disiplini ve görkemi ile merak uylandıran bu ordu, Osmanlı Devleti'nin 600 yıl ayakta kalmasını sağlamıştı.

Bu kitap, Osmanlı ordusunun pek de bilinmeyen bir ylönünü ve askeri başarılarının altındaki gerçek faktörü ortaya koymayı amaçlamaktadır. Ordunun büyük başarılar elde etmesinin ardından, titiz bir çalışma ve planlama ile yapılan sefer organizasyonu yatmaktadır.

Savaş ilanıyla birlikte silah ve teçhizatın hazırlanması, eyaletlere dağılmış askeri birliklerin toparlanması, sefer yolunun tesviyesi ve tamiri, köprülerin inşa edilmesi, menzillerin konaklamaya imkan verecek şekilde hazırlanması, yollarda pazarların kurulması, ulaşım vasıtalarının temin edilmesi, askerlerin ve sayıları yüz binlere ulaşan yük ve binek hayvanlarının beslenmesi, barındırılması ve savaş alanına karışıklığa yol açmadan disiplin içinde taşınması oldukça zor bir süreçti.

İşte, Mora Seferi üzerine yapılan bu çalışma, Osmanlı sefer organizasyonunun başından sonuna kadar tüm aşamalarını ve belgelere yansımış bütün ayrıntılarını gözler önüne koymaktadırSayfa Sayısı: 376

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yeditepe Yayınevi

Sayfa Sayısı : 376

İlk Baskı Yılı : 2007

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız