Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


THKPC Savunma - Mahir Çayan ve Mücadele Arkadaşlarından

THKPC Savunma - Mahir Çayan ve Mücadele Arkadaşlarından

THKPC Savunma - Mahir Çayan ve Mücadele Arkadaşlarından

Yazar: Kolektif
Yayınevi :

68 Birliği

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786058348400


1968 Devrimci Öğrenci Hareketinin önderlerinden Mahir Çayan ve Arkadaşlarının Kızılderede sonlanan yaşamlarında , hapishaneden kaçmadan önce tutukluluk sürecinde mahkemede yaptıkları SAVUNMA: THKP-C Mahir Çayan ve Arkadaşlarının bu Savunması o dönemin Türkiyesi'nin de bir anatomisidir. Politik, sosyal, siyasal açıdan 1971 Türkiyesi'nin yapısına, değişim için karşı çıkan ve bu yapı 'Milli, Demokratik, Özgürlükçü, Eşitlikçi bir yapıya dönüşmelidir' diyenlerin siyasal literatüre geçmiş bir savunma belgesidir.

Siyasal literatüre geçmiş değerde bir sosyal, politik, ekonomik çözümleme o günlerin Türkiyesinin net belirgin bir fotoğrafıdır da aynı zamanda.

Bu savunma özellikle , Mahir Çayan'ın günümüzde çeşitli guruplarca saptırılarak istismar edilen, çarpıtılan düşüncelere karşı en iyi belgesel cevaptır.

İttihat ve Terakkiden Cumhuriyet'e, Mustafa Kemal'e, Kemalizm'e, Emperyalizm'e, faşizm'e, gericiliğe, Milli Bağımsızlığa, Kurtuluş Savaşımıza, Atatürk'e, 27 Mayıs Devrimine ait düşüncelerin de içerisinde genişce yer aldığı bu SAVUNMA binlerce yanlış düşünce ve bilgi sahibinin ezberini bozacaktır.

' Seçtiğimiz yol Gazi Mustafa Kemal'in açtığı yoldur. O'nun başlattığı Anadolu İhtilali'nin yoludur. Parolamız, Ya İstiklal Ya Ölüm, hedefimiz, İstiklal-i Tam Türkiye'dir.' Diyerek savunma yapan Mahir Çayan ve Arkadaşlarını doğru tanımak ve anlamak için , bu kitap bir başvuru kaynağıdır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 264

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: 68 Birliği

Sayfa Sayısı : 264

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız