Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tablolarla Kostüm Tarihi

Tablolarla Kostüm Tarihi

Tablolarla Kostüm Tarihi

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789759870829


M.Ö. 3000'lerden 20. yüzyıl ve 21. yüzyılın I. periyodu 2010'lu yıllara kadar uzanan tarihi süreçte Antik kültür ve uygarlıklarda modanın doğuşu, ilk moda buluşları, giyim, yaşam biçimleri, milattan sonraki çağlarda modanın gelişimi globalleşmesinde rol oynayan faktörler, siyasi yapılanmalar yönetim şekilleri, savaşlar, antlaşmalar, sınıf farklılıkları ticaret, ekonomi hacmi, icatlar, keşif ve ilerlemeler, sanayi, kültür devrimleri, şehirleşme, ünlü mimari yapılar, mekanlar güzel sanatlar edebiyat, resim, müzik alanında döneme imzasını atan sanatçılar ve eserleri, kadının aile, toplum içindeki yeri, hakları, sosyal hayat ve aktiviteler, tarihin evrimi ışığında değişim gösteren kadın erkek silüetlerinin karakteristik anatomik yapıları, kostüm biçimleri, stil ve line'lar, tekstil, kumaş renk, dikiş-süsleme teknikleri, saç stilleri, şapka, başlık ve aksesuarlar, güzellik-bakım, makyaj kavramları, tarihteki ünlü moda ikonları, haute-couture ve prêt-à-porter, modaya ilham kaynağı olan Hollywood sinema endüstrisi, ünlü filmler, aktör ve aktrislerin gardropları, Oscar Akademi Törenleri, festivaller, moda basını, moda başkentleri ve liderleri, modacılar, modaevleri, markalar ve stratejileri, akımlar, look'lar retrolar, moda fuarları, retrospektif sergiler, defileler, teknik ilerlemeler, rekabetler ve moda görüşleri anlatılmaktadır.

360 sayfa özel baskı, renk ve ciltli ansiklopedik nitelikli eserde dönem kostümlerini içeren 160 moda illüstrasyonu, 155 adet arşiv fotoğrafları, tablolar ve çizelgeler yer almaktadır.Sayfa Sayısı: 370

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Özel Güzel San.Stilistlik Ltd.

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.