Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tamara-Gürcü Kraliçesi

Tamara-Gürcü Kraliçesi

Tamara-Gürcü Kraliçesi

Yazar: Faruk Albay
Yayınevi :

Payda Yayıncılık - Yayınevi Genel Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055223571

Tarihçi yazar Faruk Albay’ın “Tamar Mepe - Kraliçe” adlı çalışması halklar arasında sevgi tohumları ekici bir kitaptır. Her bir bölümü enterasan tarihi ve edebi malzemelerle dolu olup, bunları okuyucuya taşımaktadır. Kaynaklara dayana rak iki kapının komşu halkları Gürcüler ve Türklerin tarihi ilişkilerini XII. yüzyılın sonundan XIII. yüzyılın 70’li yıllarına kadar tanıtıyor. Yazar gerektiğinde tanınmış kişilerin sözlerine yer verip, bununla eseri bir tür süsleyip okuyucunun dikkatini çekerek sempatisini kazanıyor. Türkçe dilinde hazırlanan “Kraliçe Tamara” kitabı Gürcistan ve Türkiye’nin iki ülke halkına çok büyük bir hediyedir. Yazara gelecekte başarılar diliyorum.

Batum Devlet Üniversitesi Prof. Şuşana Putkaradze-Prof.Cemal Putkaradze “Selçuklu sultanı Rükneddin diğer sultanlardan daha yüceydi ve Bizans, Asya ve Kapadokya’dan Pontus Denizine kadar ki topraklarda hüküm sürmekteydi. Rükneddin ordularının çoğunu çağırdı ve 400.000 adam topladı. O, elçisini mektupla Tamara’ya gönderdi.”

-Kral Davit’in Tarihi kitabından-

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 248

Ebat : 14x21

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız