Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tamirci

Tamirci

Tamirci

Çevirmen: Başak Yenici
Yayınevi :

Kafka

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054820009


"Malamud'un olağanüstü yeteneklerinden biri daima, gerçek dünyayı bir seviye yukarı çıkarıp metafizik fantezi âlemine dahil edebilmesi olmuştur. Diğeri ise yaşamı, yaşamları ciddiye almak."
Malcolm Bradbury


1905 devriminden sonra ve Rusya'nın son çarının devrilmesinden önce, 1911 yılında Kiev, "vahşi hurafeler ve gizemci görüşlerle dolu bir Ortaçağ şehri"dir. Kentin her yerinde Yahudi düşmanlığı kol gezmektedir. On iki yaşında bir Rus çocuğu bıçaklanarak öldürülmüş ve vücudundaki bütün kan akıtılmış halde bulununca, Yahudiler ayin niteliğinde bir çocuk cinayeti işlemekle suçlanırlar.

Elinden her iş gelen tamirci Yakov Bok cinayetten tutuklanır ve mahkemeye çıkarılmadan hapse atılır. Yapılan suçlamalar çeşitlenip çoğalır ve halkın konuya olan ilgisi tamircinin ıstırabını gitgide yoğunlaştırırken, beraat ihtimali, hüküm giyme ihtimali kadar dehşet vermeye başlar.

1966'da yayımlanan Tamirci, Bernard Malamud'a hem bir Pulitzer Ödülü, hem de ikinci Ulusal Kitap Ödülü'nü kazandırmıştır.

"Tamirci, Saul Bellow ve Philip Roth'un Büyük Yahudi-Amerikan Romanları arasında yer almayı hak ediyor."
IndependentSayfa Sayısı: 344

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kafka

Sayfa Sayısı : 344

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Değişmeyen Acı Gerçekler "KİMLİKLERİMİZ VE ADALETSİZLİK"

Yorum olarak ne yazmam gerektiğini düşündüğümde aklıma gelen ilk şey "ÇARESİZLİK" olduğuydu. Zaman ve mekan değişse de insanın insana olan zulmü hiçbir zaman değişmiyor. Değişen tek şey zulmün usulleri. İyiliğin, adaletin, onurlu insanların ve güzel yarınların olması dileğiyle....

27.08.2013

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız