Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tamirci
Tamirci

Tamirci

8/10 - 7 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Başak Yenici
Yayınevi : Kafka Kitap
Standart Teslimat
15 Nisan - 20 Nisan
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054820009

Tamirci Kitap Açıklaması


"Malamud'un olağanüstü yeteneklerinden biri daima, gerçek dünyayı bir seviye yukarı çıkarıp metafizik fantezi âlemine dahil edebilmesi olmuştur. Diğeri ise yaşamı, yaşamları ciddiye almak."
Malcolm Bradbury


1905 devriminden sonra ve Rusya'nın son çarının devrilmesinden önce, 1911 yılında Kiev, "vahşi hurafeler ve gizemci görüşlerle dolu bir Ortaçağ şehri"dir. Kentin her yerinde Yahudi düşmanlığı kol gezmektedir. On iki yaşında bir Rus çocuğu bıçaklanarak öldürülmüş ve vücudundaki bütün kan akıtılmış halde bulununca, Yahudiler ayin niteliğinde bir çocuk cinayeti işlemekle suçlanırlar.

Elinden her iş gelen tamirci Yakov Bok cinayetten tutuklanır ve mahkemeye çıkarılmadan hapse atılır. Yapılan suçlamalar çeşitlenip çoğalır ve halkın konuya olan ilgisi tamircinin ıstırabını gitgide yoğunlaştırırken, beraat ihtimali, hüküm giyme ihtimali kadar dehşet vermeye başlar.

1966'da yayımlanan Tamirci, Bernard Malamud'a hem bir Pulitzer Ödülü, hem de ikinci Ulusal Kitap Ödülü'nü kazandırmıştır.

"Tamirci, Saul Bellow ve Philip Roth'un Büyük Yahudi-Amerikan Romanları arasında yer almayı hak ediyor."
IndependentSayfa Sayısı: 344

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kafka

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 3
Yazar kim bilgi yok

Yazar hakkında hiçbir bilgi yer almaz mı bir kitapta ya?! Çok şaşırtıcı buldum bunu. Tarihin karanlık sayfalarını okurken dayanılmaz acı ve yeter diye bağırma isteği duydum. Kolay kolay önerebileceğim bir kitap değil. Bazı gerçeklerin yıprattığının kanıtıdır.

06.03.2021

Güzel bir o kadar da yorucu!!!!!

Hamileyken okudum, bilseydim okumazdım. Anlatımı güçlü bu kitapta tarihin karanlık sayfalarından bahsediyor. Bazı işkence ve adaletsizlik sahneleri o kadar uzun anlatılıyor ki inanılmaz yorucu olduğunu düşündüm. Karakter Yakov Bok sustukça siz bağırmak istiyorsunuz. Adaletsiz sistemlerin bir başka örmeğini çok güzel anlatmış. Ancak bir daha uzun bir süre böyle bir kitap okumayı da düşünmüyorum. Yetti bu kadarı zaten hayatta o kadar zorluk varken, hayat yorucuyken bunu okumak beni daha da yordu. Kitap ciltlenmedi de cabası, daha en başında kitap ayrıldı kapaktan. Ay çok yorucuydu!! Güzeldi, ama acı verici ve yorucu!

06.03.2021

Değişmeyen Acı Gerçekler "KİMLİKLERİMİZ VE ADALETSİZLİK"

Yorum olarak ne yazmam gerektiğini düşündüğümde aklıma gelen ilk şey "ÇARESİZLİK" olduğuydu. Zaman ve mekan değişse de insanın insana olan zulmü hiçbir zaman değişmiyor. Değişen tek şey zulmün usulleri. İyiliğin, adaletin, onurlu insanların ve güzel yarınların olması dileğiyle....

27.08.2013

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.