Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tanrı'nın Kanatları
Tanrı'nın Kanatları

Tanrı'nın Kanatları

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : İmge Kitabevi
Standart Teslimat
27 Ocak - 01 Şubat
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789755337746

Tanrı'nın Kanatları Kitap Açıklaması


Zamanın yüzünü gösteren kayalar, inancı uğruna yeraltına çekilmiş hayatlar, Tanrı'nın sanatına ışık tutan melekler…

Kayalar, zamanın yüzünü gösterir. Bu kitap, Kapadokya bölgesinde yaşamış Hıristiyanların duvarlara çizdikleri melek tasvirlerini anlatıyor. Daha önceleri monografik bir yayına konu olmayan melek ikonografisi, ilk kez bu kitapla gün ışığına çıkıyor.

Güzel atlar diyarı Kapadokya, çağlar boyunca pek çok medeniyetin hâkimiyetine girdi. Bizans İmparatorluğu dönemine gelindiğinde, bölgede kayalara oyularak pek çok kilise inşa edildi. Bu kiliseler sayesinde günümüze ulaşan mimari ve resim sanatı, Hıristiyanlığın bölgedeki tarihsel varlığına tanıklık etmektedir. Birçok kültürün ve dinin en sevilen tasvirleri arasında yer alan melekler, Kapadokya'daki kiliselerde zengin bir ikonografi olarak karşımıza çıkıyor. Kapadokya bölgesinde Bizanslı ustaların inşa ettikleri kiliselerde bu ikonografinin zengin kompozisyonu, günümüzde de bütün dünyanın dikkatini çekmektedir. Dini sahnelerin mekânsal dağılımı ise kusursuz bir düzeni yansıtmaktadır.

Kapadokya'nın kayalarına oyulmuş tarihi kiliselerdeki zengin ikonografik örnekler; üslûp özellikleriyle birlikte bu sanatın derin izleri, ilk kez bu eserde detaylı biçimde ele alınıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 189

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İmge Kitabevi

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.