Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tanrıyı Üzdüğümü Meleklerin Ağlamasından Anladım

Tanrıyı Üzdüğümü Meleklerin Ağlamasından Anladım

Tanrıyı Üzdüğümü Meleklerin Ağlamasından Anladım

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Zeki Nurçin
Yayınevi :

Göl Kitap

Standart Teslimat
26 - 29 Ekim
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054425228


Zeki NURÇİN, bir süre önce yayınlanan 'Tanrılar Ülkesinde Aşk' adlı tarihi romanı gibi Kitapseverlere yine harika bir roman sunuyor.'Tanrıyı Üzdüğümü Meleklerin Ağlamasından Anladım' romanında Bayan Gümüş'ün, kendisini sonsuz seven El Adam'ı (Yusuf) hırsına kurban edişini duygu yüklü bir üslupla anlatıyor.
Mavi Menekşenin çağdaş destanı sayılan romanda, Bayan Gümüş'ün deliler gibi âşık olduğu eşi El Adam'ı 2006 yılının mayıs ayında bir gece yarısı evden kovması ile başlayan hüzünlü yılları betimleniyor. El Adam bu vakitsiz kovulma ile yaşadığı ruh kırılmasını kimselere anlatamaz. Kovulmayı içine sindiremez ve her şeyden elini çeker, kendisini benliği içinde yok etmeye mahkûm eder. Yaşadığı hüzün beynine (sonunu getirecek) dayanılmaz ağrılar sokar. Geçmişinden kopup gelen çığlıklara yenik düşen M.B Gümüş onun yokluğuna dayanamaz. Büyülü bir hüznün baskısı ve engin pişmanlıklarla aramaya koyulur. Ancak onların aşkı bir Alman yazarın dikkatini çektikten sonra aslında sıradan bir tutku gibi beliren sadakatlerinin derin bir geçmişi ve sonsuz bir aşkla kök salmış olduğu anlaşılır.
Yazar Bayan Helenburg, El Adam ile M.B Gümüş'ün aşklarının mitolojik açısını keşfeder ve bununla ilgili araştırmalara başlar. Bulgularını 'Sadakat ve Mavi Menekşe' adlı bir kitapta toplar. M.B Gümüş' de aramalarını sürdürür; El Adam'ı hiç ummadığı bir yerde, mavi menekşelerin kabul ettiği bir yerde bulur ama artık iş işten geçmiştir. Hüznün ve aşkın sonsuz yolculuğu bu çalışma, sonradan M.B Gümüş'ün sadakatsizliğinin tablosuna dönüşür; kendisini aşkla sınayan Tanrı'yı üzdüğünü derin acılarla anlar.
"El Adam'ın (Yusuf) ıssız ve kasvetli yalnızlıklarla dolu kaderine aşkı M.B Gümüş hürmetine itaat edişinin romanı... Duygu yüklü anlatım ve kusursuz bir hüzün… Hüznün içsel yolculuğu... Özgün, yaratıcı ama ağlatarak büyüleyen harika bir eser... Yeni bir Fenomen... Kalbini kırdığımız insanların, hayatlarımızdaki yerini sorgulamamıza vesile olacak müthiş bir kitap."
Fatma Kılıç - Radio KasselSayfa Sayısı: 174

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Göl Kitap

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.