Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tanzimatın Validesi Bezm-i Alem

Tanzimatın Validesi Bezm-i Alem

Tanzimatın Validesi Bezm-i Alem

Yayınevi :

Selis Kitaplar

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055927585


Tanzimat Fermanı'nın ardından İmparatorluk için sancılı, zor yıllar.
Çocuk yaşta tahta çıkan bir padişah ve ona naibelik eden Bezm-i Âlem Valide Sultan!
Dünya siyasetine akıl yoran genç, yalnız ama güçlü bir kadın. Osmanlı'yı asra yakıştırmaya gayret eden bir münevver. Hayırlarıyla fakir ve gurebaya uzanan şefkat eli.
Ve ilk gazete Ceride-i Havadis'e yazan ruhu yaralı, güzel bir kadın; Yüsra…
Kaderin kazaya dönüştüğü zamanlar… Osmanlı-Rus Harbi'nin endişeleri, ihanetler…
"Beni Türk Yurduna gömün" vasiyetiyle Lamartine ve masalcı Andersen'in Osmanlısı.
Umutlar, hayal kırıklıkları, kaderi sorgulayış, isyan, çaresizlik ve tevekkül…
"Osmanlı kadını kafeste miydi?" sorusuna batılı kadın seyyahlar cevap veriyor. Daha pek çok doğru bildiğinizi sorgulamaya hazır olun.
Nar-ı Aşk'ın yazarı Mine Sultan Ünver, bu kez, aşkı bambaşka halleriyle, sırlarla örülü bir hayat macerasında sunuyor okura
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 328

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Selis Kitaplar

Sayfa Sayısı : 328

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 1

Mine Sultan Ünver’in okuduğum en güzel kitabı

Romanın kurgusu ve konusu mükemmel olmuş. Romanda anlatılanlar okuyucuyu öyle bir kendine bağlıyor ki kitabın sonuna kadar merak içinde kalıyorsunuz. Dili bakımından Mine Sultan Ünver’in okuduğum diğer tüm romanları içinde en beğendiğim roman. Osmanlıca kelimeler arada bir okuma hızınızı düşürse de yine de romanı elinizden bırakamıyorsunuz.

Romanda tarihin derinliklerinde dolaşırken bir yandan da büyük aşkı okuyup, bu aşk uğrunda çekilen ızdıraplara şahit olacak ve bu aşkın sonucuna çok şaşırarak hayret edeceksiniz.

Abdülmecit Han’ın yaşamıyla ilgili pek duyulmamış olayları okuyup öğrenince çok şaşıracaksınız. Osmanlının neden ve nasıl çöktüğünü daha iyi anlayacak ve bu olaylardan ders almamız gerektiğini bir daha anlayacaksınız. Osmanlının neden yıkıldığına dair ibretlik bir roman.

Merhametli, cömert, hayırsever, yetim ve öksüzlerin sahibi, mazlumların, muhtaçların ve borçluların her daim yardımcısı, kimsesiz kızları evlendiren, Gureba Hastanesi, Valide Mektebi, Sıbyan Mektebi’nin yanı sıra Dolmabahçe ve Gureba Camileri, Galata Köprüsü, İstanbul’un pek çok yerine yaptırdığı çeşmeleri, sebilleri ile kütüphaneden matbaalara türlü hayratı bulunan, Mekke ve Medine’ye hizmet eden, çocuk yaşta tahta çıkan Sultan Abdülmecit Han’ın annesi İkinci Mahmut Han’ın hanımı olan Bezm-i Alem Valide Sultan’ın hayatını konu alan bu romanı okurken geçmişin tozlu sayfalarında kalmış tarihimizin eşsiz kadınlarından olan Bezm-i Alem Valide Sultan’ı daha önceden tanımadığınıza üzülecek ve ona hayran kalacaksınız.

03.04.2014

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız