Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tarihi Hakikatler

Tarihi Hakikatler

Tarihi Hakikatler

Yayınevi :

Biyografi.Net

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789750039459


Van Eski Milletvekili İbrahim Arvas, hatıralarını, Tarihi Hakikatler adıyla kaleme almıştır..

Kitap bir çok tarihi hakikati gün yüzüne çıkarıyor.

Atatürk'ün masonlara ve dönmelere bakışı, mason localarını kapatışı, dini anlayışı ve Ahmet Emin Yalman'ı devre dışı bırakması, komünizm tehlikesi, İttihat ve Terakki'nin yanlış yerel uygulamaları, Arapların Türk düşmanlığında Cemal Paşa'nın etkisi, Şeyh Said İsyanı'nda ve sonrasında Kürtçülüğün ekmeğine yağ süren uygulamalar ve İran'daki isyancı Simko hakkında hiçbir yerde duyulmayan bilgiler yer almaktadır.

İbrahim Arvas'ın Şeyh Said ve Simko İsmail Ağa olaylarını tahlili oldukça sağlıklıdır. O bir kısım bürokrat ve politikacının gördüğü gibi, olaylara dini veya etnik değil, sosyal bir problem olarak bakmaktadır.

İbrahim Arvas'ın doğudaki bazı Türk kökenli aşiretlerin dilini kaybetmesi vakıasını tespit etmesi ise ayrı bir belge niteliğini taşımaktadır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2006


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 119

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Biyografi.Net

Sayfa Sayısı : 192

İlk Baskı Yılı : 2006

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız