Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tarihin Ekseninde

Tarihin Ekseninde

Tarihin Ekseninde

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Fahri Maden
Yayınevi :

Roza Yayınevi

Standart Teslimat
04 - 08 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055676759


Tarih sizi eksenine almışsa bir defa ondan uzaklaşmanız mümkün olmaz. Bugünü, olup biteni anlamak istiyorsanız kaçıp kurtulmayı da düşünmeyin. Eğer tarihe ilgi duyuyorsanız bir girdaba tutuldunuz demektir. Zira olağanca gücüyle sizi daha derinlere çekecektir. Sonra… Geride kaldı denilen her şey tekrar canlanacaktır. Geçmiş değişik veçhelerle bugüne ışık tutacaktır. Böylece geçmişin izinden giderek bugüne dair ip uçları yakalayacaksınızdır.
Tarihin Ekseninde hem geçmişi hem de bugünü kucaklayan yazılardan meydana geliyor. Türklerin İslamiyeti kabulünden çıkılan yolculuk Kore savaşına ve günümüz İslam dünyasına uzanıyor.

Ülkemizin mutantan sorunlarına -kadın, ahlak ve anayasa- eğiliyor. Bu kasvetli konuların ardından İslam sanatının zirvelerinde dolaşıyor: El-Hamra, Tac Mahal, Topkapı, İshak Paşa, Dolmabahçe ve sanatın solmayan güneşi Selimiye ile… Oradan şairler ülkesine seyahat başlıyor. Şiirin sultanları Muradî, Avnî ve Adlî; kaybedenlerin sultanı Cem ile birleşiyor. Nihayet Nedimler, Fuzuliler ve Gevheriler tarih denilen muammaya çıkılan seferin en paha biçilmez ganimetleri oluyorlar. Tarihin eksenine girmişseniz bir defa eliniz boş dönmeyeceksinizdir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Roza Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.