Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tarihteki Ünlü Mucitler ve Buluşları

Tarihteki Ünlü Mucitler ve Buluşları

Tarihteki Ünlü Mucitler ve Buluşları

Hazırlayan: Mine Kalca
Yayınevi :

Karma Kitaplar

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786050062120


Dünya bilim tarihine adını altın harflerle yazdırmış bilim adamları, bugün sadece eserleriyle ve icatlarıyla anılmaktadırlar.

Bu insanlar gerek calışma disiplinleri gerekse ortaya koydukları eserlerle dünya bilim tarihinin değişmesine, dünyamızın biraz daha yaşanacak hale gelmesine, insanların hayat kalitelerinin biraz daha artmasına yardımcı olmuş şahıslardır.

Bu kitapta, nasıl icat edildiklerini aklınıza getirmeden kullandığınız birçok basit araç gereçten, sizi teknolojiyle buluşturan kompleks cihazlara kadar sayısız buluşun altında imzaları bulunan bu şahışların, kişiliklerini, yeteneklerini ve dünyaya bakış acılarını ilgi çekici detaylarıyla öğreneceksiniz.Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Karma Kitaplar

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

.

Kitap kapağından ve arka yüzündeki tanıtım yazısından etkilenerek kitabı aldım fakat daha okumadan pişman oldum. Sebebi, yazarın kitabı yazarken kullandığı kaynakların % 99' unun .com uzantılı siteler olmasıdır. Hatta ve hatta blog yazarlarını bile kaynak olarak göstermesidir. Bir eser ortaya koyarken, .gov, .org, .edu uzantılı resmi siteler ve ulusal ve uluslararası kitap ve makalelerden yararlanılmalıdır. Yazarın eğitim seviyesinin lisans üstü olmasına rağmen bu şekilde bir kaynakça ile bir kitap oluşturulabileceğini düşünmesine çok şaşırdım ve bu ülkenin bir vatandaşı olarak hala bu seviyede olmamıza üzüldüm diyebilirim.

07.11.2012

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.