Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tasarrufa Dayalı Finans

Tasarrufa Dayalı Finans

Tasarrufa Dayalı Finans

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Yusuf Dinç
Yayınevi :

Beta Yayınları

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786052424162

Faizsiz finans sistemi, ekonomi içerisinde fon akışının, korunmanın ve likit yönetiminin temel araçları arasında önemli bir yer tutar. Faizsiz finansın belirli alanlarında çok sayıda araştırma yapılmış olmasına rağmen sistemin bütününü konsolide eden bir çalışma ise henüz geliştirilmemiştir. Ayrıca tasarrufa dayalı finansın uzun uygulama tecrübesine rağmen yeterince incelenmemiş olması bu araştırmanın temel motivasyonunu oluşturmuştur. Bu bakımdan çalışma literatürdeki önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

Bu araştırma faizsiz finansal kurum ve araçları ve münhasıran tasarrufa dayalı finans modelini konu edinmektedir. Bu kapsamda kişisel tecrübelerden yararlanılmış, literatür kaynaklarına başvurulmuş, sektör uzmanlarıyla kapsamlı mülakatlar yapılmış ve iş modelleri geliştirilerek yöntem, model ve uygulamalar analiz edilmiştir. Aynı zamanda finans, bankacılık ve sigortacılık teorisi etrafında tartışmalar geliştirilerek önerilere yer verilmiştir. Böylece ileri araştırmalar için alan açılmıştır.

Çalışmanın kurgusu faizsiz finans alanının çeşitli branşlarının teorisi üzerinden tartışmalar ve uygulamalar üzerinden çeşitlendirilmiştir. Bunun yanında tasarrufa dayalı finans üzerine ilk defa teori boyutunda tartışma açılmıştır. Eser faizsiz finansal kurumlar ve araçlar başlığında Türkçe dilinde bir ilk olma niteliğindedir. Eserin aşağıdaki gibidir.

Faizsiz Finansal Sistem 
Tanım 
Teorik Çerçeve
Konvansiyonel Finansal Aracılık Modeli 
Faizsiz Finansal Aracılık Modeli 
Düzenleme yapısı 
Rekabet Ortamı

Faizsiz Finansal Kurumlar ve Araçlar
Faizsiz Bankacılık
Murabaha
Mudaraba-Muşaraka 
Faizsiz Sigortacılık 
Tekafül Modelleri 
Faizsiz Sigortacılık ve Konvansiyonel Sigortacılık Mukayesesi 
Kira Sertifikaları 
Varlık Kiralama Şirketi
Kira Sertifikası Türleri

Tasarrufa Dayalı Finans 
Tanımı
İş Modeli
Yapı Tasarrufu 
Model Mukayesesi 
Sektör Analizi 
Tasarrufa Dayalı Finansman Yöntemleri ( Modelleri/Planları)

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 144

Ebat : 14 x 21

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız