Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tefsir Okumalarına Giriş - Külli Kaideler

Tefsir Okumalarına Giriş - Külli Kaideler

Tefsir Okumalarına Giriş - Külli Kaideler

Yayınevi :

Ensar Neşriyat

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055309718


Bu kitap Kur'an'ı usulüne göre anlamak için ortaya konan tefsir kural ve kaideleri türü bir çalışma olmayıp mevcud Kur'an tefsirlerinden daha fazla istifade etmeye yönelik kaideleri bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Zira Kur'an'in anlaşılması hakkında kaleme alınan tefsirlerden daha kapsamlı istifade edebilmenin bir yolu da mevcud tefsirler hakkında hazırlık kabilinden bilgi sahibi olabilmektir. Bunun için ortaya koymaya çalıştığımız kaideler son derece önem arz etmektedir. Bu kaideler mayası Kur'an olan hamurun mahiyetini tanımaya yardımcı olurken aynı zamanda tefsirlerde yer alan bilginin hususiyetini ilmi niteliğini şer'i vasfını değerlendirme imkanı da sunmuş olacaktır. Tefsir okuyacak kimse bu kural ve kaideleri bilmeyecek olursa tefsirler hakkında beklentisini karşılayamayacak dolayısıyla Kur'an'ın vermek istediği mesajı kavrayamamış olacaktır.

Kitabın birinci bölümünde ana konuya hazırlık olması maksadıyla Tefsir ilmi hakkında genel bilgiler ele alınmış ikinci bölümünde ise tefsir okuyucusu için gerekli gördüğümüz külli kaideler maddeler halinde zikredilmiştir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 222

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ensar Neşriyat

Sayfa Sayısı : 222

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız