Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Teğmenin Aşkı

Teğmenin Aşkı

Teğmenin Aşkı

Yayınevi :

Kozalak Yayınevi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055027384


Teğmenin Aşkı Türkiye'de henüz kurgulanmayan yakın tarihe farklı açıdan bir yaklaşımdır. 1984 yılında Güneydoğu'da "bir avuç çapulcunun yediği haltlar" diye küçümsenen ama ülke tarihinin maddi/manevi yaşadığı en büyük yıkımı oluşturan otuz yıllık yok edici döneme ait bir kesitin bir teğmenin yaşadıkları üzerinden anlatılmasıdır.

Yazar işte böylesine hareketli bir ayaklanma dönemini Doktor kod adlı bir isyancı köylü önderi ile inanılması güç tesadüflerle karşılaştığı bir Türk subayının başından geçenleri ilginç bir aşk hikâyesini de işin içine katarak aktarmaktadır.

Doktor kod adlı bir terörist kalabalık bir isyancı grupla tipik bir Güneydoğu köyünü basar, yakıp yıkar ve yok eder. Elbette kimi masum canları rehine de alırlar. Taylan da rehinelerden biridir. Teğmen rehineleri ama özellikle de âşık olduğu kadını kurtarmak için harekete geçer.

Acaba bir erkek bir kadın için bunları göze alabilir mi? Aşk insana neyi, ne kadar yaptırabilir? Özellikle o yıllarda bir Türk subayı ile bir Kürt kızı için aşk nereye kadardır? Bir subay teröristlerle anlaşma yapabilir mi? Bu açılardan ele alındığında ne teğmenin ne Doktor'un ne de Taylan'ın varlığı gerçek olamayacak kadar kafa karıştırıcıdır.

Sorulacak soru şudur: Acaba böyle bir şey olabilir mi?
Cevabı mı? O da okuyucuya kalmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 150

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kozalak Yayınevi

Sayfa Sayısı : 150

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız