Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tehdit

Tehdit

Tehdit

Çevirmen: Berra Sertel
Yayınevi :

Galata - Özel Fiyatlı Kitaplar

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054463152


Eski bir edebiyat editörü olan Loose, artık sadece kendi projelerine yönelmiştir, ancak işinde pek başarılı olduğu söylenemez. Bir gün hiç beklenmedik bir anda, Botanik Derneği'nin taşrada düzenlenecek yıllık olağan toplantısına davet edilir. Davetiye, Profesör Maurer adında birinden gelmiştir ve Loose zamanında onun birkaç makalesini çalıştığı gazetede yayınlayarak, profesörün kariyerine yadsınamaz bir destek sağlamıştır.
Loose daveti reddetmek üzereyken, bir gazete haberi onu durdurur. Haberde, son zamanlarda sebebi açıklanamaz olayların cereyan ettiği, intiharların birbirini izlediği esrarengiz bir ormandan söz edilmektedir. Okuduklarından öylesine büyülenmiştir ki, daveti kabul etmeye ve yola hemen çıkmaya karar verir, çünkü sözü edilen orman toplantının yapılacağı otelle yan yanadır.

Loose gittiği yerde gerçekten de, gazetedeki haberi doğrulayan bazı ipuçları bulur: Toplantının yapıldığı otelden, yakınındaki köyden ve özellikle de o ormandan yayılan bir tehdit vardır.

Gert Loschütz 1946 yılında, Sachsen-Anhalt eyaletine bağlı Genthin'de dünyaya geldi. Berlin'de sosyoloji, tarih ve gazetecilik okudu. 2006 Wetzlar Fantastik Ödülü'nü aldı. Yazarın Dunkle Gesellschaft, Roman in zehn Regennächten (2005, FVA Yayınevi) adlı eseri 1. Alman Kitap Ödülleri Yarışması'nda finale kaldı ve 2005 Rheingau Edebiyat Ödülü'ne layık görüldü. Halen Berlin'de yaşamaktadır. Tehdit'te kendisiyle artık bütünleşen ciddi üslubunu koruyan ve okurlarına heyecan dolu, ironik, son sayfasına kadar gizemini kaybetmeyen bir eser sunan Loschütz, ülkesinde Alman romancılarının David Lynch'i olarak tanınmaktadır.Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Galata

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.