Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Teosofinin Anahtarı

Teosofinin Anahtarı

Teosofinin Anahtarı

Hakikatten Daha Yüce Din Yoktu

Yayınevi :

Mitra

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789944085700


Helena Petrovna (H.P. Blavatsky) 12 Ağustos 1831 yılında Ukrayna'nın Dnepropetrovsk şehrinde doğdu. On altı yaşındayken yirmi yıldan fazla sürecek olan seyahatlerine başladı. Bu seyahatler sırasında Hindu Mahatmalardan (Ustalardan) dersler aldı ve birçok defa (o vakitler yabancılara kesinlikle yasak olan) Tibet'e gitti.

Amerika'ya gelişinden iki yıl sonra (1875) "felsefi ve dini bir cemiyet" olarak Teosofi Cemiyeti'ni kurdu. Bundan sonra iki yıl gibi kısa bir sürede öğrendiği İngilizce'de birbiri ardına birçok okült ve ezoterik eserler verdi. Madam Blavatsky yıllar içinde Batı Ezoterizminin tartışmasız en büyük ve en etkili ismi haline geldi.

James Joyce, Mahatma Gandhi, Alice Bailey, Dion Fortune, Swami Sivananda, Rudolf Steiner, Aleister Crowley gibi okült, ezoterik, politik ve edebi dünyadan ismini tarihe kazımış birçok ünlüyü son derece etkilemiş bir yazardır. The Secret Doctrine (Gizli Öğreti), Isis Unveiled (Peçesiz Isis) en önemli diğer eserleridir.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 260

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Format:

Sayfa Sayısı: 199

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Mitra

Sayfa Sayısı : 260

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız