Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Terzi Baba ve Erzincan  - İki Küre

Terzi Baba ve Erzincan - İki Küre

Terzi Baba ve Erzincan - İki Küre

İki Küre

Yazar: Vehbi Yurt
Yayınevi :

Birun Yayıncılık - Edebiyat Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789759963361


Vehbi Yurt, 1960'da Erzincan'ın Kemah ilçesi Yücebelen köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, Ortaöğrenimini 1977'de Erzincan İmam Hatip Lisesi'nde, üniversite öğrenimini 1981'de Erzurum'da tamamladı. Aynı yıl Balıkesir Koray lisesinde öğretmenliğe başladı. 1983 yılında Rize'ye atandı. 1985 yılında Erzincan Ticaret Lisesi'nde ve daha sonar sırasıyla Çağlayan lisesi, Atatürk Lisesi, Erzincan Anadolu Lisesi ve Milil Piyango Anadolu Lisesi'nde öğretmenlik yaptı. Orta öğretimde, üniversite yıllarında ve öğretmenlik süresince çeşitli sosyal etkinliklere katıldı.

Türkiye'de sendikal alanda ve sivil toplum örgütlerin oluşumunda çekirdek kadroda yer aldı. Erzincan çevresinde çalışanların sivil toplum örgütlerine katılımları için büyük mücadeleler verdi.

"Terzi Baba"
"Hacı İbrahim Efendi"
"Kıyemet Ne Zaman Kopacak"
"Zamanı Kuşandım"
"Tekrarı Yok Hayatın"
Adlı eserleri yayımlandı.
"Kelimeler Kavramlar" isimli eseri yazı dizisi olarak,

Mehmet Akif Ersoy'un "İçki" adlı eseri sadeleştirilerek Erzincan Doğu Gazetesi'nde yayımlandı.

Türkiye Yazarlar Birliği üyesi olan yazarımızın yerel ve ulusal gazetelerde birçok makelesi; farklı dergilerde birçok şiiri yayımlandı. Ayrıca iş dünyasında yer aldı. Halen işletmelerin yönetimiyle ilgilenmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Birun Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.