Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


The Wealth of Nations: The Economics Classic - A selected edition for the contemporary reader
The Wealth of Nations: The Economics Classic - A selected edition for the...

The Wealth of Nations: The Economics Classic - A selected edition for the contemporary reader

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Adam Smith
Yayınevi : John Wiley and Sons
Standart Teslimat
24 Haziran - 29 Haziran
* 50 TL üzeri bedava!
  • Bu üründe, 'standart teslimat'ta kargo bedava!
  • Barkod: 9780857080776

The Wealth of Nations: The Economics Classic - A selected edition for the contemporary reader Kitap Açıklaması

Published in 1778, The Wealth of Nations was the first bookon economics to catch the public's attention. It provides a recipefor national prosperity that has not been bettered since, based onsmall government and the freedom of citizens to act in their bestinterests. It reassuringly assumes no knowledge of its subject, andover 200 years on still provides valuable lessons on thefundamentals of economics. This deluxe, selected edition is astylish keepsake from the Capstone Classics series. This edition includes: 
An abridged selection of all 5 books for the contemporaryreader
An original commentary offering new research and analysis byclassic literature guru Tom Butler-Bowdon 
A biography and chronology of Adam Smith's life and the eventssurrounding the original publication of the work

Today, The Wealth of Nations is still essential readingfor any business or self-development library, reminding us that itis the ingenuity and drive of people, not governments, that remainsthe source of personal, national and global prosperity.

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : İngilizce

Yorumlar 1
Ekonominin temelleri üzerine

Modern ekonominin bugün geldiği noktada, dünyada ciddi problemler yaşanmakta. Bu problemlerin nedenleri, onlarca yıldır uygulanmakta olan ekonomik sistemlerin temel prensiplerinde aranabilir. Bir dönem, toplumların zenginliği sahip oldukları topraklardaki doğal kaynakların ve değerli madenlerin büyüklükleri olarak görünüyordu. Modern ekonomi, bunun yerine, üretim, ticaret hacmi ve kazanç büyüklüklerini koydu. Ancak, yaşanan pandemi, geçmişin kavram ve değer anlayışını geçersizleştirmiş oldu. İnsan sağlığı herşeyin önüne geçti. Sonuç olarak, yeni bir ekonomik sistem arayış başladı. Gelecekteki ekonomik sistemin içinde sağlam bir şekilde yer alabilmek için geride bırakmakta olduğumuz çağın sistemlerini ve hatalarını iyi anlamak gerek. Bu kitap, bu soruya cevap arayanlar iyi bir başlangıç olabilir.

04.12.2020

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.