Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tıp Eğitimi Tıp Fakültesi Öğrencileri İçin

Tıp Eğitimi Tıp Fakültesi Öğrencileri İçin

Tıp Eğitimi Tıp Fakültesi Öğrencileri İçin

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kolektif
Standart Teslimat
23 - 25 Eylül
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789758573516

Öğrenciler ve öğretim üyeleri tıp eğitiminin en önemli iki paydaşıdır. Tıp fakültesi öğretim üyeleri için tıp eğitimi konusu son yıllarda gündemde olan bir konudur. Tıp eğitiminin bir diğer paydaşı olan öğrenciler de öğretim üyeleri kadar konuyla ilgili bilgilenmeye ihtiyaç duymaktadırlar. Öğrencilerin bilgilerinin tamamen kulaktan dolma olması ihtiyacın önemini gözler önüne seren bir husustur. Verimli bir eğitim ortamı için tıp öğrencilerinin aldıkları eğitimin hangi metotla verildiğini, bu konuda farklı hangi yöntemlerin kullanıldığını, hangi sınama yöntemleriyle sınanacaklarını, amaca uygun geribildirimlerin nasıl olması gerektiği ve eğitimlerinin önündeki sorunlarla nasıl baş etmeleri gerektiği gibi soruların cevaplarını işin ehli tıp eğitimcilerinden öğrenmek durumundadırlar.

Tıp fakültelerinin eğitim programlarının akreditasyon standartları gereği tıp öğrencilerinin öğrenim gördükleri tıp fakültelerinin eğitimle ilgili tüm komisyonlarında temsil edilmeleri gerektiği belirtilmektedir. Tıp eğitiminin konuşulduğu bu komisyonlarda öğrencilerin fikirlerini beyan edebilmeleri öncelikle tıp eğitimi konusunda bilgi sahibi olabilmeleriyle mümkündür. Daha etkin bir tıp eğitimi için gerek öğretim üyelerimizin gerekse tıp fakültesi öğrencilerimizin bu konudaki bilgilerini arttırmak amacıyla tıp eğitimine gönül vermiş 22 uzmanın katkısı ile elinizdeki kitabı oluşturduk. Amacımız bu bilgilerin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi. Tıp fakültelerinin eğitim programlarına “Tıp Eğitimi Dersleri”nin yerleştirilmesi bu amacın gerçekleşmesinin en büyük adımlarından biri olacaktır. Hazırladığımız “Tıp Fakültesi Öğrencileri İçin Tıp Eğitimi” kitabımızın da bir ders kitabı olması en büyük temennimizdir.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 1. Hamur

Sayfa Sayısı : 116

Ebat : 16 x 24

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız