Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Toplumsal Birliğin Güçlendirilmesinde Dini Söylemin Önemi

Toplumsal Birliğin Güçlendirilmesinde Dini Söylemin Önemi

Toplumsal Birliğin Güçlendirilmesinde Dini Söylemin Önemi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Ensar Neşriyat

Standart Teslimat
18 - 20 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786059223683


İslâmî İlimler Araştırma Vakfı (İSAV) ve Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliğiyle 16-17 Ekim 2015 tarihlerinde, Gaziantep Ü. Kongre ve Kültür Merkezi'nde "Toplumsal Birliğin Güçlendirilmesinde Dinî Söylemin Önemi" konulu tartışmalı ilmî bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Bu toplantıda, "İbadetlerdeki Fıtrî Varoluşsal Vahdet Boyutunun Toplumsal İttihada Katkısı"; "Kur'an'ı Dinî Alanda Ayrıştırıcı ve Bütünleştirici Bir Metin Olarak Okumanın Kodları"; "Hz. Peygamber ve Râşid Halifeler Döneminde Birlikte Yaşama Tecrübesi"; "Farklı İnanç Gruplarıyla Bir arada Yaşamanın Dinî Bakımdan İmkânı"; "Günümüzde İslâmî Faaliyetler Alanındaki Düşünce Sorunları Üzerine"; "Farklı İnanç ve Düşünce Mensuplarıyla Bir Arada Yaşama (Hıristiyanlık Örneği)"; "Toplumsal Birlik ve Beraberliğin Kur'ânî Temelleri"; "Toplumsal Barışı Tehdit Eden Unsurlara Karşı Din Eğitiminin Gücü ve İşlevi"; "Toplumda Bütünleştirici ve Ayrıştırıcı Yönüyle Din"; "Akademik Dinî Söylem ve Topluma Yansıma Düzeyi Sorunu"; "Grup Kimliği Ekseninde Gelişen Dinî Söylem ve Davranışlara İlişkin Psiko-Sosyal Çözümlemeler"; "Diyanet Faaliyetlerinde Dinî Söylemin Toplumsal Bütünlük Açısından Tahlili"; "Toplumsal Birliğin Güçlendirilmesinde Ahlâkî Değerlerin Önemi"; "İnanç Temelli Organizasyonlar ve Toplumsal Birlik: Konya Örneği"; "İslâm Toplumunda Farklı İnanç Mensuplarının Bir Arada Yaşama Tecrübesine Temel Teşkil Eden Kur'ânî İlkeler"; "Toplumsal Birliğin Sağlanmasında Sûfî Söylemin Etkisi"; "Medya Dili Ekseninde Ayrışma Nedenleri"; "Sivil Toplum Kuruluşlarının Toplumsal Birliği Sağlamadaki Başarı Düzeyinin Tahlili" başlıklı tebliğler sunularak müzakere edilmiş olup toplantı metinleri bu eserde bir araya getirilerek neşredilmiştir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 464

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ensar Neşriyat

Sayfa Sayısı : 464

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız