Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tübitak Ulusal Biyoloji Olimpiyatı Sorular ve Çözümleri 2000-2012

Tübitak Ulusal Biyoloji Olimpiyatı Sorular ve Çözümleri 2000-2012

Tübitak Ulusal Biyoloji Olimpiyatı Sorular ve Çözümleri 2000-2012

Biyoloji 2000- 2006

Yazar: Aliye Altuğ
Satış Dışı
 • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
 • Barkod: 9786055255039


Ulusal ve Uluslararası Biyoloji Olimpiyat Sınavlarına Hazırlananlar İçin,
KPSS ÖABT Biyoloji Öğretmenliği için

Ulusal Bilim Olimpiyatları(TÜBİTAK): Ortaöğretim kurumlarıyla (lise) ilköğretim kurumlarının 8. sınıflarına devam etmekte olan öğrencileri Temel Bilimlerde çalışmalar yapmaya özendirmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda özel eğitim olanakları sağlamak yoluyla gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla her yıl ülke genelinde MATEMATİK, FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ ve BİLGİSAYAR dallarında Ulusal Bilim Olimpiyatları düzenlenmektedir. İlköğretim 8. sınıflar bu sınava FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ, BİLGİSAYAR dallarında katılabilmektedir. Matematik dalında sınava katılmak isteyen ilköğretim öğrencileri için ayrıca Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatı düzenlenmektedir. ULUSAL BİYOLOJİ Olimpiyatı Soruları ve Çözümleri kitaplarında sorular tek tek ele alınmış, mümkün olduğu kadar çözümler basite indirgenmiş ve birden çok çözüm yoluna gidilmiştir. Uluslararası yarışmalarda derece yapmak isteyenlere; Sınavlarda hızlı soru çözme, yorum yapma, birden çok çözüm üretme ve hız sağlama yeteneğine sahip olmak iste-yenlere yöneltilmiştir. Umarım bu kitap, Ulusal BİYOLOJİ Olimpiyat Sorularının çözümlerini geniş kitlelere ulaştırmada katkıda bulunur.

Kitabın hazırlanışında;

 • Yaşamla iç içe olan BİYOLOJİ bilimine meraklı gençlerin iç dünyalarındaki BİYOLOJİ sevgisini açığa çıkarmaya;

 • Soru çözümlerini yaparken geniş perspektiften bakarak, neden ve niçinlere yanıt aramaya;

 • Soru çözümlerinden zevk almayı artırmak için, gerektiğinde ek çözümler ve çizimler yaparak görsel zenginliği artırmaya;

 • Soruları çözerken sıralı açıklamalar yaparak bilgi kopukluğu olmamasına çalıştım.


 • Bilim severlerin, oldukça nitelikli ve içerikli soruların çözümlerini kolayca anlayabileceklerini düşünüyorum. BİYOLOJİ bilimini seven değerli gençlere ve meslektaşlarıma faydalı bir kitap oluşmuşsa çok sevineceğim.

  Kitabımız: BİYOLOJİ öğretmenlerinin, üniversitelerin BİYOLOJİ bölümü öğrencilerinin, Ilköğretim okulları, liseler, anadolu liseleri, fen liseleri öğrencilerinin, TÜBİTAK olimpiyat sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz ve bilgi düzeyi ne olursa olsun BİYOLOJİ'ye aşık olanların beyinleridir.
  -Aliye Altuğ-
  (Tanıtım Bülteninden)  Sayfa Sayısı: 360

  Baskı Yılı: 2015


  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Altın Nokta Yayınları

  İlk Baskı Yılı : 2012

  Dil : Türkçe

  Yorumlar 0

  Henüz yorum yapılmadı!

  x

  İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız