Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tüketici Hakem Heyetleri

Tüketici Hakem Heyetleri

Tüketici Hakem Heyetleri

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Akif Tutumlu
  • Bu üründe kargo bedava!..
  • Barkod: 9789750237607

Bu baskıda tüketici uyuşmazlıklarının çözümüne ilişkin 2013/11 sayılı AB Direktifi hükümleri tüketici hakem heyetleri bağlamında değerlendirilmiş, bu nedenle yeni bir bölüm (3.Bl. Tüketici hakem heyetlerinin normatif rol modeli) kitaba eklenmiştir.


Kitaba eklenen diğer bir yeni bölüm, Tüketici hakem heyeti kararlarının kesin hüküm kavramı bakımından değerlendirilmesi başlıklı 11. Bölümdür.


Tüketici hakem heyeti kararlarının infazı başlıklı onuncu bölüme yeni paragraflar eklenmek suretiyle, bu kararların icra hukuku aşaması hakkında geniş açıklamalar yapılmış ve karşılaşılan bazı sorunların çözümü yönünde fikirler ileri sürülmüştür.


Bunlardan başka uygulamayı uzun süre meşgul eden hukuki sorunlardan biri olan itirazın iptali hususunda son gelişmeler - içtihat ve görüşler - kitaba yansıtılmıştır.


Heyet kararlarına itiraz davasında yetki kuralının kesin nitelikte olduğuna dair son gelişmeler yeni içtihatlar bağlamında bu baskıya işlenmiştir.


Konu Başlıkları
THH'lerin Kuruluş Amacı, Kuruluşu ve Oluşumu
THH'lerin Hukuki Niteliği
THH'lerin Yetki Alanı
THH'lerin Görev Alanlarına Giren ve Girmeyen Uyuşmazlıklar
THH'lerin Tahkikat ve Delil Toplama Yetkilerinin Sınırı (Tanık, Yemin Delili, Keşif ve Diğer Delilleri Kullanabilme Yetkisinin Olup Olmadığı)
THH Kararlarının Niteliği ve İnfazı
THH Kararlarına İtiraz Davası
THH Nezdinde Belirsiz Alacak Taleplerinin, Kısmî Alacak Taleplerinin ve Islah Talebinin İleri Sürülüp Sürülemeyeceği
THH'lerle İlgili Yargıtay İçtihatları
Ekler: Mevzuat, Başvuru Dilekçesi, THH Karar Tutanağı Örneği


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 448

İlk Baskı Yılı : 2016

Baskı Sayısı : 2. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız