Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türk Dili Sayı 286: Türk Öykücülüğü Özel Sayısı

Türk Dili Sayı 286: Türk Öykücülüğü Özel Sayısı

Türk Dili Sayı 286: Türk Öykücülüğü Özel Sayısı

Dil ve Edebiyat Dergisi

Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Türk Dil Kurumu Yayınları - Periyodik Yayınlar Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2880000105558


Türk Dili'nin şimdiye dek sunduğu özel sayılar bu sayımızla on sekize ulaşmaktadır.

Bu sayıda, bugün yaşamayan Türk öykücülerinin her birinden, bu alandakietkinlikleri ölçüsündei bir ya da birkaç Öykü yayımlıyoruz. Yaşayan öykücülerimiz ile yabancılar oylumu çok genişleyeceği düşünülerek bu sayıya alınamadı. İleride, bunlar için de ayrı özel sayılar çıkarılacaktır.

Sanatçıların yaşamöyküleri birçok kitapta bulabileceğinizden yinelemesine gereksinme duyulmamıştır. Ancak, bir "Türk Öykü Kitaplatları Zamandizini" ile öykücülüğümüz ve öykücülerimizden dokuzu üzerine yaptırdığımız incelemelerin yayımlanmasında yarar görülmüştür.

Öykülerde geçen yabancı sözcükleri açıklayan bir küçük sözlüğün de genç okurlarımıza yardımcı olabileceği göz önünde bulundurulmuştur.

Öbür özel sayılarımız gibi "Tür Öykü Öykücülüğü Özel Sayısı" da yine bir başvuru kitabıdır. Okurlarımızın ilgisini çekeceğini umarız.
(Önsöz'den)Sayfa Sayısı: 410

Baskı Yılı: 1975


Dili: Türkçe
Yayınevi: Türk Dil Kurumu Yayınları

Sayfa Sayısı : 410

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız