Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türk Ülküsü

Türk Ülküsü

Türk Ülküsü

9/10 - 25 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Ötüken Neşriyat - Deneme Dizisi

Aynı Gün Teslimat
14 Kasım (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat
15 Kasım
Standart Teslimat
16 - 18 Kasım
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789754378269

Bir ülkünün çevresinde toplanmak ve onun için ölümü göze alarak savaşmak ne güzel şeydir! İnsanlar ancak ülkü ile hayvanlardan ayrılabiliyorlar. Millî bir ülkü olmadıktan sonra, insanın hayvandan ne farkı kalır? Hayvan, ölümden ve ızdıraptan kaçar, kuvvetliden korkar. Ölümden korkmayan, ızdıraptan kaçmayan, kuvvetli ile savaşı göze alan yaratık, ancak ülkücü insandır. Bir zamanlar dinler insanları hayvan olmaktan kurtarmak için çalıştı, onlara Tanrı'dan öğütler verdi. Bugünkü ülküler, tamamıyla millîdir. Dinî inancı da içine almış olan millî ülkü, insanları sürükleyen, güçlendiren ve asilleştiren bir duygu ve düşüncedir. Bugünün kaba maddeciliği arasında Türk ülküsü sararmış, biraz küllenmiş gibi görünüyor. Maddecilik hastalığı geçtiği zaman, o yine parlayacaktır. Onun için Türk ülküsüne sarılmaya mecburuz.


Bütün Doğu milletlerini yendiği halde yalnız Türklerle başa çıkamayan Batı'nın içine sinmiş düşmanlığı ve hıncı karşısında, bizim silahımız, Türk ülküsüdür. Tek başına Avrupa'ya dalan ve yüzyıllarca tek başına bütün Avrupa milletlerine karşı Allah'ın adını savunan Asya arslanları zaman zaman gaflet uykusuna dalmışlar, fakat sonra sıçrayıp şahlanmışlardır. Bu seferki dalgınlık biraz tehlikeli gibi görünüyor. Çünkü içinde bir de yabancıya hayranlık unsuru var. Tehlikeler nereden gelirse gelsin, ne kadar büyük olursa olsun, tek çare ve tek ilacı Türk ülküsü'dür.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 177

Ebat : 12 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2017

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 4

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Dehşet-ül Vahşet

Kitap mükemmel bir eser. Atsız Bey her şeyin nasıl olması gerektiğini  açıklamış gibi. Okumayan çok şey kaybeder!

15.08.2018

BOZKURT

Okumak için yıllarca bekledim sonunda fırsatını buldum. Bu kitaptan beklentilerim yüksek.

20.10.2017

Atsız

Yıllar sonra okuma alışkanlıgımı geri getiren kitap

05.02.2017

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız