Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türk Vergi Sistemi

Türk Vergi Sistemi

Türk Vergi Sistemi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789750252976

Kitap 2017 yılı Ağustos ayı başında yürürlükte olan vergi mevzuatı dikkate alınarak hazırlanmış, konular "Türk Vergi Sistemi - TVS" dersine uygun olarak, basit ve sade bir dille anlatılmış ve çok sayıda tablo ve örnekler ile desteklenmiştir. Kitapta, işlenen konuların daha iyi anlaşılabilmesi ve esaslı bir öğrenim için yürürlükteki vergi kanunlarının anlatılması sırasında da konular, her bir mükellef grubunun tabi olduğu esaslara göre açıklanmıştır.

Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 8. baskısını yapan kitap, yazarın uzun yıllar çeşitli fakülte ve bölümlerde anlattığı "Türk Vergi Sistemi - TVS" derslerinin notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerden gelen sorulardan ve 37 yıl Maliye Bakanlığı ve Bakanlığa bağlı kuruluşlarda genel müdürlükten, müsteşarlığa kadar çeşitli kademelerdeki deneyimlerinden sağladığı birikimlerle yazılmıştır. Kitabın ilk yedi baskısının ardından akademisyenler, öğrenciler ve meslek sınavlarına hazırlanan okuyuculardan gelen istek ve öneriler de dikkate alınarak, kitabın okuyucular için daha kullanışlı olması sağlanmıştır.

Çalışma, lisans ve ön lisans düzeyindeki öğrencilere yönelik hazırlanmış olsa da, konu hakkında kendisini geliştirmek, kurum sınavlarına hazırlanmak isteyen ve bilgilerini güncellemek isteyenlere de hitap etmektedir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

-       Gelir, Harcama ve Servetten Alınan Tüm Vergiler

-       Menkul Kıymet Gelirlerinin Vergilenmesi

-       Gelir, Kurumlar ve Katma Değer Vergisi Uygulamaları

-       Belediye Vergi ve Harçları

Gümrük İdarelerince İthalde Alınan Vergiler

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 1. Hamur

Sayfa Sayısı : 360

Ebat : 16 x 24

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 8. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız