Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türkçe Öğrenelim 4 / Türkçe-Almanca Anahtar Kitap

Türkçe Öğrenelim 4 / Türkçe-Almanca Anahtar Kitap

Türkçe Öğrenelim 4 / Türkçe-Almanca Anahtar Kitap

Glossar Türkisch-Deutsch

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Engin

Standart Teslimat
26 - 28 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9799753201307


• Dr. Mehmet Hengirmen, 1946 yılında Gaziantep'te doğdu. Doktorasını dilbilim üzerine yaptı. 1984 yılında Ankara Üniversitesine bağlı kısa adı TÖMER olan Dil Öğretim Merkezini kurdu. 1999 yılında daha özgür çalışmalar yapabilmek için Eğitim ve Kalkınma Vakfım ve bu vakfa bağlı EKAV TÖMER'i kurdu. Hâlen bu vakfın ve EKAV TÖMER'in başkanıdır.
• Dr. Mehmet Hengirmen kurmuş olduğu kurumlarda Sentezci Yöntem adlı yeni bir yöntem geliştirmiştir. Bu yöntem dünyadaki dil öğretim yöntemlerinin en iyi yönlerinin birleştirilmesi ve yeni bir sentez yapılmasıyla oluşmuştur. İşte Türkçe Öğrenelim adlı bu dizi Sentezci Yöntemin dünyadaki ilk örneğidir.
• Türkçe Öğrenelim yabancılara Türkçe öğretmek için hazırlanan en kapsamlı dizidir. 6 temel kitap, 132 anahtar kitap, video-ses kasetleri ve CD ROM'lardan oluşmaktadır. Dizide Türkçe deyimler, atasözleri, dilbilgisi, dilbilgisi alıştırma kitapları bulunmaktadır.
• Dizinin dilbilgisi kitapları, "Yabancılar İçin Türkçe Dilbilgisi" adıyla 22 dilde hazırlanmıştır. Ayrıca diziyi tamamlayıcı, "Dilbilgisi ve Dilbilim Terimleri Sözlüğü"nün yanı sıra, öğretmenlerin kaynak kitap olarak kullanabilecekleri "Türkçe Dilbilgisi" isimli kitap da yayımlanmıştır.
• Türkçe Öğrenelim dizisinde 1. ve 2. kitapta temel konular ve temel söz varlığı üzerinde durulmuştur, ilk iki kitap temel Türkçe düzeyindedir. 3. ve 4. kitap orta düzey Türkçe'dir. 5. ve 6. kitapta fen ve sosyal bilimler alanında pek çok konuya yer verilmiş ve Türkçenin incelikleri üzerinde durulmuştur, 5. ve 6. kitap yüksek Türkçe düzeyindedir. Bu kitapları bitirenler üniversite öğrenimlerini rahatlıkla sürdürebilecek düzeyde Türkçe öğrenirler.
• Türkçe Öğrenelim dizisinde konuşma, dinlediğini anlama, okuduğunu anlama ve yazma becerilerine eşit derecede önem verilmiş; bu dört temel beceri bir bütün olarak ele alınmıştır.
• Türkçe Öğrenelim dizisinde bütün konular arasında bir macera filmlerinde olduğu gibi bir bağlantı vardır. Böylece dil öğrenimi sıkıcı değil, eğlendirici bir nitelik kazanmıştır.
• Dizide Türkiye'nin ve Türk kültürünün tanıtımına özen gösterilmiştir.


Dili: Almanca
Yayınevi: Engin

Sayfa Sayısı : 0

Dil : Almanca

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız