Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türkçe Okul Sözlüğü
Türkçe Okul Sözlüğü

Türkçe Okul Sözlüğü

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Konak Yayınları
Standart Teslimat
16 Haziran - 21 Haziran
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789756420249

Türkçe Okul Sözlüğü Kitap Açıklaması


Divan-ı Lügati-t Türk'ten bu yana yüzlerce sözlük hazırlanmış ve okur-yazarlar tarafından kullanılmıştır. Tarih boyunca farklı yüzyıllarda ortaya konan edebi eserlerde zamanla değişen kelimeler, yine kendi çağdaşları tarafından hazırlanan sözlüklerde o dönemdeki anlamlarıyla yer almıştır. Bu kelimelerin günümüzdeki anlamlarıyla o günkü anlamları arasında farkların bulunduğunu gözlemleriz.

Diller ve bunların temel taşları olan kelimeler de bir tür canlı varlıklardır; doğar, bir süre yaşar ve ölürler. Dolayısıyla bir kelimenin ele alınan dönemdeki anlamının günümüzde daha iyi anlaşılabilmesi için o kelimenin kullanıldığı dönemdeki bakış açısını doğru değerlendirmek gerekir.

Biz de bu hususları göz önünde bulundurarak, günümüzde yaşayan dilin kelimelerinin kolay anlaşılabilmesi için çaba sarf ettik. Okul çağındaki gençlerimize çok yararlı olacağına inandığımız 17.190 kelimelik bu sözlüğü yayınlarken, kültürümüze hak ettiği hizmeti vermeyi umuyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 672

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Konak Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 1
En İyi Albümlerden Kesinlikle Bir Tanesi

Albümün adı üzerinde, fazla laf sarf etmeye gerek yok. Severek dinliyorum :)

20.05.2013

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.