Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türkiye’de Kadın  Kooperatiflerinin Sürdürülebilir Kırsal Turizmdeki Önemi ve Finansal Performanslar

Türkiye’de Kadın Kooperatiflerinin Sürdürülebilir Kırsal Turizmdeki Önemi...

Türkiye’de Kadın Kooperatiflerinin Sürdürülebilir Kırsal Turizmdeki Önemi ve Finansal Performanslar

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
17 - 19 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786052581865

İnönü Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı, Muhasebe Finansman Bilim dalında 2018 yılı içinde doktora tezi olarak kabul edilen bu çalışma, Dr. Öğr. Üyesi M. Cem Danacı danışmanlığında hazırlanmıştır.

Bu çalışma, sürdürülebilir kırsal turizmin gelişiminde kadın kooperatifçiliğinin öneminin değerlendirilmesi ve kadın kooperatiflerinin sermaye yapıları ile finansal performanslarının analizinin yapılarak finansal yeterliliklerinin değerlendirilmesi amacıyla yapılmıştır. Çalışmanın sonucunda elde edilen bilgiler doğrultusunda, Türkiye’de bulunan kadın kooperatiflerinin sermaye yapıları ile finansal yapılarının güçlendirilerek sürdürülebilir kırsal turizme ve dolayısıyla ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına daha fazla katkıda bulunabilecekleri düşünülmektedir.

Bu çalışma sürecinde, içtenliği, hoşgörüsü, sabrı ve değerli görüşleri ile bana yol gösteren, beni yönlendiren tez danışmanım Yrd. Doç. Dr. M. Cem DANACI’ya sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Tez izleme jürimde yer alarak, Tez İzleme Komite toplantılarında vermiş oldukları destek ve önerileriyle bu tezin oluşumuna katkıda bulunan ve doktora öğrenimim süresince benden yardım ve desteklerini esirgemeyen değerli hocalarıma teşekkürlerimi sunarım.

Anket uygulaması sürecinde kadın kooperatiflerinin bilgilerini toparlamamda bana destek olan T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürü Arif Sami SEYMENOĞLU ile Genel Müdürlük çalışanlarına ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) çalışanlarına teşekkürlerimi sunarım.

Ayrıca çalışmam süresince varlığı ile bana güç veren ve sonsuz sabrı ve desteğiyle sürekli yanımda olan sevgili ablam Gülfen ALDIRMAZ’a ve sevgili eşim Hıdır AKKAYA’ya ve dualarını hiç eksik etmeyen canım annem Güldane ALDIRMAZ’a sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Bu çalışmayı, varlığını her daim içimde hissettiğim, babam Bayram ALDIRMAZ’a ithaf ediyorum.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 1. Hamur

Sayfa Sayısı : 165

Ebat : 13,5 x 21

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız