Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türkiye Ekonomisi Soruları

Türkiye Ekonomisi Soruları

Türkiye Ekonomisi Soruları

Kaymakamlık - KPSS ve Kurum Sınavları İçin

Yayınevi :

İkinci Sayfa

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054655519


Kariyer meslek sınavlarına hazırlanırken merkezi sınav sistemine (KPSS) geçilmiş olması, mezuniyet sonrası kamu kurumlarında kaymakamlık, idari yargı hâkimliği, müfettişlik, denetmenlik, uzmanlık gibi kadrolarda çalışmak isteyenler arasında kıyasıya bir yarışa neden olmuştur. Bu yarışta öne geçmek isteyenler, aynı anda tüm alanlarda hazır olmak zorundadır. Bu alanlardan biri de Türkiye Ekonomisi'dir.

Türkiye Ekonomisi soruları, Kaymakamlık, Ziraat Bankası, Kamu İhale Kurumu gibi kurum sınavlarında sayı olarak arttığı için daha önemli hale gelmekte ve adayların sınavı kazanmaları açısından belirleyici bir nitelik taşımaktadır. Özellikle kaymakamlık sınavında diğer sınav konularının kapsamının belli olması ve adayların bu konuları ayrıntılı bir biçimde daha önceden çalışmış olmalarından dolayı farkı oluşturacak kısım iktisat ve Türkiye Ekonomisi soruları olmaktadır. Bu çerçevede bu kitapta sınavlara hazırlanan adaylara yol gösterici olması amacıyla ayrıntılı çözümler ile desteklenen özgün 402 adet Türkiye Ekonomisi sorusu ve 180 adet daha önce sınavlarda sorulmuş Türkiye Ekonomisi sorusu cevapları ile birlikte verilmiştir. Hazırlanan özgün sorularda Türkiye iktisat tarihi sorularının yanısıra, güncel ekonomik problemler, güncel veriler ve Türkiye ekonomisindeki dönüm noktalarını ihtiva eden sorulara yer verilmeye çalışılmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 422

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İkinci Sayfa

Sayfa Sayısı : 422

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız