Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türkiye'de Deprem
Türkiye'de Deprem

Türkiye'de Deprem

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Naci Görür
Yayınevi : Doğan Kitap
Standart Teslimat
19 Ocak - 22 Ocak
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786050975031

Türkiye'de Deprem Kitap Açıklaması

Türkiye’nin önde gelen yerbilimcilerinden Naci Görür, depremlerle yaşamayı öğrenmesi gereken bir topluma bir başucu kitabı sunu-yor: Türkiye’de Deprem. Siyasi yönetimlerden kamu kuruluşlarına, yurttaşlardan sivil toplum örgütlerine kadar herkesin, her kesimin bilmesi gereken konuları, yıllarını bilime, bilimi de toplumun hizmetine sunmuş bir bilim insanının kaleminden okuyacaksınız:

Türkiye’de belli başlı fay hatları hangileridir?

Beklenen İstanbul depreminin sonuçları ne olacak?

Türkiye’nin ve İstanbul’un riskli bölgeleri nereler?

Bir sonraki deprem nerede olabilir?

Yerel yönetimler ve kamu kuruluşlarının çalışmaları yeterli mi?

Kanal İstanbul’un ve kentsel dönüşümün İstanbul depremine etkisi ne olabilir?

Depremle yaşamayı öğrenmek ne demek?
 
Prof. Dr. Naci Görür, bilimin, aklın, vicdanın sorumluluğuyla, yöneticilerinden yurttaşlarına kadar bütün bir topluma yeniden soruyor: “Orada kimse var mı?”

Türkiye’de Deprem kaderini kâr hırsına, sorumsuz yöneticilere teslim etmeyen, toprak altında bıraktıklarını unutmayan, hiçbir şey eskisi gibi olmamalı diyenlerin başucu kitabı.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 136

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 1
Depremle ilgili soruların çoğuna cevap veren bir kitap

Uzmanlar, ülkemizde gelecekte yaşanması beklenen büyük depremlerin başta İstanbul olmak üzere Marmara çevresindeki yerleşimleri ve sanayi tesislerini ciddi bir şekilde etkileyeceğini söylüyor. Tarihsel deprem kayıtları da, tabiat da bugüne kadar bize her türlü bilgi ve uyarıyı vermiş durumda. Bütün bunları değerlendiren birçok uzman var. Naci Görür, tecrübe, bilimsel yaklaşım ve sezgileriyle bu alandaki en yetkili isimlerden biri. Bu kitap, hem geçmiş depremlere, hem de gelecek için yapılan çalışmalara değiniyor. Herkesin cevabını merak ettiği soruya da cevap veriyor; “İstanbul depreme hazır mı?”

04.12.2020

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.