Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türkiye'de Yargı Yoktur

Türkiye'de Yargı Yoktur

Türkiye'de Yargı Yoktur

Yayınevi :

Nika Yayın

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786058646353


"Bir ülkede hâkimler, savcılar olması o ülkede yargının olduğu anlamına gelmez. Bir ülkede adliyenin bulunması o ülkede yargının olduğu anlamına gelmez. Dünyanın bütün ülkelerinde hâkimler, savcılar ve adliyeler vardır. Ama bütün ülkelerde bir yargı yoktur."

Beş yargıcın hazırladığı bir kitap için "tuhaf" bir başlık gibi görülebilir: Türkiye'de Yargı Yoktur! Yazarlar, öznel deneyimlerinden ve Türkiye'de son yıllarda gündeme damgasını vuran Ergenekon ve KCK gibi davalar üzerinden Türkiye'de yargının geldiği "yargısız" durumu ortaya koyuyorlar. Türk yargısının, bugüne kadar üzerinde durduğu tarihsel hat, iktidar alanının toplumsal ve bireysel özgürlükler karşısında genişletilmesi ve doğrulanması yönünde ilerlemektedir. Türkiye'de yargı uzun zamandır bir krizin içindedir. Türk yargısının artık mevcut hali ile varlığını koruyamayacak duruma geldiği, fakat yeni olanın ise yaratılamadığı bugünkü koşullarda, kriz daha da derinleşmeye başlamıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nika Yayın

Sayfa Sayısı : 216

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız