Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türkiye'de ve Beş Kıt'ada Gençler

Türkiye'de ve Beş Kıt'ada Gençler

Türkiye'de ve Beş Kıt'ada Gençler

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Aysel Ekşi
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786053351245


Bu kitapta dünyanın beş kıt'asındaki gençlerle ilgili gözlem, bilgi ve araştırma bulgularını toplayıp bir araya getirilmiştir. Hedef, gençlerle ilgili olabildiği kadar sağlam bilgiyi kitaba taşımaktır. Bu kitap günümüz dünya gençlerini merak eden aydın okuyanlar için yazılmıştır.

Psikiyatrist Aysel Ekşi tarafından ' Türkiye'de ve Beş Kıt'ada Gençler' adıyla yeni bir kitap yayınlandı. Kitap iki kısımdan oluşuyor. Birinci kısımda Avrupa, Asya, Amerika, Afrika ve Okyanusya kıt'asından 35 ülkedeki geçler yaşam biçimleri, aile ve toplum ilişkileri, eğitim ve kültür özellikleri, cinsel tutum ve eğilimleri, alkol ve madde alışkanlıkları gibi çeşitli açılardan ele alınıyor. Yararlanılan bilimsel kaynaklar ve güncel araştırmalar, beş kıt'ada gençlerin duygusal ve toplumsal gelişimlerini ve problemlerini nesnel veriler olarak görmemizi sağlamaya yöneliktir.

Kitabın ikinci kısmı beş kıtada gençlerle ilgili bilgi, bulgu ve araştırmaların yorumlarına ayrıldı. Şiddet nasıl gelişir, gençler neden başkasına şiddet uygulamış, neden kendini öldürmüş, savaş, deprem, cinsel saldırı uzun dönemde onların kimliğini nasıl etkilemiştir, gençler hangi koşullarda cinsel kimlik gelişmesi yaşamıştır? Bu açıklamaların ip uçlarını veren bilgiler araştırmaların kendilerinden doğrudan alındı.

Psikiyatrist Aysel Ekşi, uzun yılların tecrübeleri ışığında, tedavi ettiği bazı vak'aları da somut örnekler olarak kitapta sunuyor. Kuşkusuz bu olguların kimlikleri hiçbir şekilde açıklanmıyor. Bir yanda cinsel kimlik gelişim bozuklukları bağlamında bir genç kızda lesbian ve bir genç erkekte gay kimlik gelişimini; diğer yanda ergenlik döneminde bir kızda Anoreksiya ve genç bir erkekte Bulimia Nervosa olgularını açıklıyor. Ani felaketlerin çocuk ve gençlere etkilerini, Marmara Depreminde bir ekip olarak yaptıkları araştırma verileri ile ortaya koyuyor.

Bu kitaptaki bilgi, bulgu ve araştırmalar özellikle psikoloji, sosyoloji, eğitim ve psikiyatri alanındaki bilimsel kaynaklardan alınmıştır. Çok geniş kapsamlı inceleme gerektirilen bu özgün kitap sekiz yılda tamamlandı ve Nobel Tıp Kitabevleri tarafından yayınlandı.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 518

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nobel Tıp Kitabevleri

Sayfa Sayısı : 518

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız