Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türkiye'de ve Komşu Bölgelerde Sismik Etkinlikler

Türkiye'de ve Komşu Bölgelerde Sismik Etkinlikler

Türkiye'de ve Komşu Bölgelerde Sismik Etkinlikler

Bir Tarihsel İnceleme 1500- 1800

Yayınevi :

Tübitak Yayınları - Akademik Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789754033588


Bu kitap tarihçiler yerbilimciler ve günümüzde Türkiye'nin sınırları içinde kalan bölgedeki sismik etkinliklerle ilgilenenler için bir başvuru kitabı niteliği taşımaktadır.

Hazırlanış amacı 1500 1799 yılları arasında meydana gelen ve hakkında berhangi bir kayıt bulunan bütün depremleri kapsayan betimleyici bir katalog oluşturabilmektir.

Yapıtın önsözünde adı geçen bölgede meydana gelmiş olan depremlerin daha önceki kayıtlarını bir katalog biçiminde derlemek için şimdiye kadar gerçekleştirilen girişimlerle ilgili ayrıntılı yorumlara yer verilmiş ayrıca bunların hazırlanmasında yararlanılan hem Ortadoğu hem de Batı dillerindeki kaynak eserler tartışılmıştır. Yapıt büyük depremlerin etkilediği yörelerin haritaları ile Doğu Akdeniz'in hızla gelişen bu bölgesinin az bilinen .tarihiyle ilgili olayların genel bir tablosunu da içermektedir.

Tübitak Yayınları

Akademik Dizi'den çıkan bu kitap aynı zamanda ühendisler ve özellikle doğal tehlikelerin zaltılmasıyla ilgilenenler için de bir kaynak oluşturmaktadır.Sayfa Sayısı: 252

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Tübitak Yayınları

Sayfa Sayısı : 252

İlk Baskı Yılı : 2006

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız