Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türkiye'm - Dilaver Cebeci Bütün Şiirleri

Türkiye'm - Dilaver Cebeci Bütün Şiirleri

Türkiye'm - Dilaver Cebeci Bütün Şiirleri

Yayınevi :

Töre Devlet - Yayınevi Genel Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786056316517


"-Dilâver Cebeci'nin bu kitabında şimdiye kadar yayımlanmış kitaplarında olmayan şiirlerini bulacaksınız.

-Ayrıca belki de bir ilk olarak, şairin kendi el yazısı ile şiirlerini okuyacaksınız.

-"Türkiye'm şairi Dilâver Cebeci, çok önemli bir şairdir. O'nun hayranlarından birisi olarak, çok rahatlıkla iddia ediyorum ki, bizim büyük bildiğimiz şairlerin arasında yer alacak bir şairdir. Hatta bazı yönleriyle büyük bildiğimiz şairlerden de üstün tarafları vardı.

-Dilâver Cebesi: Necip Fazıl, Yahya Kemal, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Ahmet Haşim, Mehmet Akif gibi büyük şairler arasındadır; Arif Nihat Asya'yı da ilave edebiliriz. Bayrak şairi ile Türkiye'm şairi birbirine pek benzerler. Millî ve dini tarafı ile Mehmet Akif'e benzetilebilir. İsyankâr tarafiyle, haksızlıklara başkaldırışı ile belki Necip Fazıl'a benzetilebilir. Türk coğrafyasına, tabiata, dünyaya bakışı itibariye, toprağımıza, coğrafi manzaramıza bakışı itibariyle de Fazıl Hüsnü Dağlarca'ya rahatlıkla benzetilebilir. Bunlardan; renkler, sesler, onun şiirinde vardır. Bunu, şiirden anlayan herkes rahatlıkla görebilir."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 280

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Töre Devlet

Sayfa Sayısı : 280

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız