Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türkler Ermeniler Kürtler - 1856- 1923 Emperyalizm Kıskacında

Türkler Ermeniler Kürtler - 1856- 1923 Emperyalizm Kıskacında

Türkler Ermeniler Kürtler - 1856- 1923 Emperyalizm Kıskacında

Yazar: Ersal Yavi
Yayınevi :

Yazıcı Yayınevi - Yayınevi Genel Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789757045063


Hem suçlulara hem güçlülere,
Türk, Ermeni ve Kürtlerden yanıtlar...

Görünmeyen Bazı Güçler Bizi Meşgul Ediyor
... "Avrupa Katılım Belgesi'ni hazırlayacağımız günlerde, sözde Ermeni soykırımı kararını alan Fransa'ya uygulayacağımız yaptırımlarla uğraşmaya başladık.

Türkiye'nin Avrupa bünyesinde yer almasından rahatsız olan bazı çevrelerin varlığını biliyoruz. Bunların bir bölüm içimizde, büyük bir bölümü de karşımızda. Uyum sağlayacağımızı sandığımız günlerde bu çevreler harekete geçiyor ve bizi Avrupa'dan uzaklaştırmak için ne gerekiyorsa yapıyorlar; çok kere de başarılı oluyorlar. Yıllardır Batılı ile uzlaşma isteği içinde olmamıza rağmen, günaşırı yeni sorunlarla karşılaşıyoruz. Görünmeyen bazı güçler bizi meşgul ediyor, sonra kaybettiklerimizle başbaşa kalıyoruz. Bu arada etrafımızdaki çember giderek daralıyor."
- Nezih Demirkent, Gazeteci, Dünya, 26/1/2001)

Monolog Söylemlerimizi Diyaloğa Dönüştürüp,
Ortak Hafızamızı Niçin Yeniden İnşa Etmeyelim?
... "Biz Ermeni sorunun konuşulduğu alan, üçüncü ülkelerin parlamentoları olmamalıdır; bizzat olayların asli tarafları ve bizim topraklarımız olmalıdır." derken, tedavinin de nerede bulunabileceğine işaret etmek istiyoruz aynı zamanda.

Bizler bu topraklarda uzun müddet beraber yaşadık, ortak bir hafızamız var. Lakin ortak hafızamızı monolog hafızalara dönüştürdük, hepimiz bildiğimiz telden çalıyoruz. Oysa monolog söylemlerimizi diyaloğa dönüştürüp, ortak hafızamızı niçin yeniden inşa etmeyelim? Bunu becerebilirsek, başka ülkelerin meclislerinin yasalar çıkarma işgüzarlığına da fırsat tanımamış olmaz mıyız?"
- Hrant Dink, Ermenice-Türkçe Agos Gazetesi-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yazıcı Yayınevi

Sayfa Sayısı : 400

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız