Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türklerin Kökeni

Türklerin Kökeni

Türklerin Kökeni

7/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Kripto

Standart Teslimat
04 - 10 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054125500


Doç. Dr. Osman Karatay son yıllarda eski Türklükle ilgili araştırmaları en ileriye taşıyan bilim adamımız.

Geleneksel bilim düşüncesini sorgulayarak, yorumları değil kaynakların kendini okuyarak ve bütün dünyanın aksine batıdan doğuya doğru bakarak yepyeni sonuçlara ulaştı.

-Türk anayurdunun bugünkü Başkırdistan çevresinde olduğunu gösterdi.
-Çok söylenen ama çerçevesi kurulamayan Sümer bağlantısını bu bölge üzerinden kurdu.
Ergenekon hadisesinin tarihlemesini ilk kez o yaptı.
-Karadeniz kuzeyindeki Türklüğün eskiliğini yine ondan okuduk.
-Oğuz Han'ın doğuda yaşamış bir Hun değil, batıda yaşamış bir Saka kağanı olduğunu gösterdi.
-Macarca ve Moğolcanın Türkçeyle ilgisi konusunda hakim görüşlerin zayıflığını ortaya koydu ve Avrasya'nın eski çağlarıyla ilgili başka yanlışları ifşa etti.
-Eski Türklerin tipiyle ilgili tespitleri ise bütün bildiklerimizi alt üst ediyor.

Bu kitap, yazarın daha önce Hırvat Ulusunun Oluşumu (2000), İran ile Turan (2003) ve Bey ile Büyücü (2006) adlı kitaplarında dile getirilen ayrıntıların son beş yılda ulaşılan yeni sonuçlarla harmanlanmasından oluşuyor ama önceki kitaplar kesinlikle tekrar edilmiyor. Yeni araştırmalar eski kitaplardaki sonuçları doğruladıkça, hepsinin tek bir eserde toplanması gerekmiştir. Türklerin Kökeni engin bir birikimin ve gece gündüz süren çalışmaların ürünüdür.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kripto

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

Kitap okunurken nelere dikkat edilir nelere edilmez.

Insanların 400 yıldır kendini aşamayıp tekrar ettiği ve üzerinde düşünmeye bile tenezzül etmediği konuları gayet akıcı bir üslupla okuyucuya sunuyor ki sayın karatay, insanların sıkıcı kuru bilgi yığının bulunduğu kitaplardan sonra böyle bir eseri yadırgamaları tabiki doğal oluyor.  Bir yazar 40 gün gibi kısa bir sürede böyle bir eser neşr ediyorsa bu o kişinin ticari kaygılarını değil, konuya hakim oluşunun bir göstergesidir.

11.06.2013

40 gunde sozde `Turklerin Kokeni`

Genelde emek verilmis bir kitap icin negatif seyler yazmayi sevmem fakat ciddi anlamda ticari kaygilarla yazilmis bir kitap. Zaten yazar onsozde `yayincim benden turklerin kokeniyle ilgili bir kitap yazmami istediginde 40 gunde tamamlayarak buyuk bir basari elde ettim` gibi bir ifade kullanmis. Ne kadar bilgili olursaniz olun `turklerin kokeni` gibi derin bir calismayi toparlamak bile aylar, yillar surer. Zaten kitabin icerigi inanilmaz kopuk, kitap bittiginde elle tutulur hicbir bilgiye ulasamiyorsunuz.

10.09.2012

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.